محصولات بهداشتی

معنای کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

معنای کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ

در دنیای پیشرفته امروز تقریباً تمامی وسایل برقی و مورد استفاده در لوازم خانگی از جمله ماشین‌های لباسشویی، مدرن شده و همگی دارای قابلیت‌های فراوانی هستند. از این رو برای کار با این دستگاه‌ها نیاز به داشتن اطلاعات کافی دارد. ماشین لباسشویی سامسونگ از این دست وسایل الکترونیکی است که دانستن معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ موجب عملکرد بهتر آن خواهد شد.

معرفی علامت‌های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

قرار دادن دکمه‌ها و علامت‌های مخصوص بر روی دستگاه‌های الکترونیکی به خصوص ماشین لباسشویی موجب می‌شود تا تنها با فشردن یک دکمه مطابق با نیاز و البته نوع جنس پارچه لباس، پرده، ملحفه و… بتوان یک برنامه یا عملیات خاصی را اجرا کرده و در نهایت لباس تمیز را دریافت کرد.
علامت‌های روی ماشین لباسشویی سامسونگ باعث می‌شود تا ضمن استفاده صحیح از دستگاه بر اساس نیاز خواسته شده، به دلیل کارکرد صحیح موجب افزایش طول عمر ماشین لباسشویی نیز می‌شود. اجرای عملیات یا برنامه تعریف شده در ماشین با توجه به نوع، جنس و در برخی موارد رنگ آن، از کیفیت و مرغوبیت پارچه محافظت می‌کند.

در میان انبوهی از دکمه‌ها و علامت‌های تعبیه شده بر روی برد الکتریکی یا پنل روی ماشین لباسشویی، چنانچه فرد مصرف‌کننده اطلاعات کافی از قابلیت‌های آن‌ها داشته باشد می‌تواند علاوه بر داشتن و اجرا نمودن برنامه‌های شست‌وشوی مختلف برای لباس‌ها از ایجاد اختلال در برنامه سیستمی آن نیز جلوگیری می‌شود.
این در حالتی اتفاق می‌افتد که شخص بدون داشتن آگاهی از عملکرد علامت روی ماشین لباسشویی سامسونگ و عدم رعایت نوع پارچه یک فرمانی را به دستگاه ارسال می‌کند که موجب وارد شدن آسیب به آن می‌گردد و همین موضوع عملکرد ماشین را دچار اختلال می‌کند.
علامت‌های استفاده شده بر روی دستگاه هر یک می‌توانند با توجه به میزان ضخامت پارچه، نوع جنس آن، حجم لباس‌ها، میزان درصد کثیفی آن‌ها و عوامل تأثیرگذار دیگر انتخاب شده و فرمان جدیدی را برای اجرا به ماشین ارسال کنند.

علامت‌هایی مانند پیش شستشو یا Pre Wash، شستشو یا Wash، آبکشی یا Rnise، چرخش، خشک‌کن یا Spin، شستشوی سریع یا Quick wash، آبکشی بیشتر یا Rnise plus و… که با دانستن معنی این علامت‌ها می‌توانید در زمان صحیح و با راندمان بالا از دستگاه استفاده کنید. از انواع مواد شوینده ماشین لباسشویی بازدید نمایید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

صفحه نمایش روی ماشین لباسشویی سامسونگ

تمامی ماشین لباسشویی‌های جدید ساخت کمپانی سامسونگ از یک پنل یا برد الکتریکی به منظور نگه‌داری دکمه‌ها و علامت‌های مختلف استفاده شده است. صفحه نمایش روی ماشین لباسشویی سامسونگ یا به صورت دستی و یا دیجیتالی به شما این امکان را می‌دهد تا بسته به نوع پارچه و لباس بتوانید یک برنامه شست‌وشو را انتخاب و با فشار دادن دکمه یا لمس نوشته آن، عملیات مورد نظر را اجرا کنید.

علاوه بر اینکه صفحه نمایش تمامی دکمه‌ها و علامت‌های مورد استفاده در زمان شست‌وشو را در خود گنجانده است، با استفاده از یک نمایشگر می‌توان زمان اجرای برنامه، نمایش مرحله‌به‌مرحله جریان شست‌وشو، زمان باقیمانده تا پایان کار، کد‌های خطا و دکمه‌های روشن را مشاهده و در صورت بروز مشکلی سریع درصدد رفع آن اقدامات لازم را انجام داد.
در صورتی که صفحه نمایش ماشین لباسشویی دیجیتال نباشد می‌تواند با کمک دکمه دایره‌ای چرخشی تعبیه شده بر روی آن مسیر اجرای برنامه را دنبال کرد.  در این خوص پیشنهاد می شود مقاله ” معنی کلمات روی ماشین لباسشویی” را مطالعه نمایید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ به اختصار به صورت زیر بیان می‌شود:

دکمهکارکرد
Delayتأخیر زمانی
Resetشروع دوباره / تنظیمات پیش فرض
Spin Speedسرعت چرخش لباسشویی
Dry Levelخشک‌کن
Bubble Soakلکه زدایی حبابی
Optionsتنظیمات
Start/Pauseشروع / توقف
Child Lockقفل کودک
Tempدما
Rinseآبکشی
Displayصفحه نمایش
Powerروشن و خاموش
Pre Washبرنامه شستشوی اولیه
baby Care کودک
Rinse/Spinتخلیه و آبکشی
Cottonکتان
Syntheticپارچه‌های مصنوعی
Mixشستشوی ترکیبی لباس‌ها در جنس و رنگ متنوع
Daily Washشستشوی روزانه
Super Eco Washشستشوی فوق اقتصادی
Delicateظریف
Woolپشمی
Speed Washشستشوی سریع

معرفی برنامه‌ های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

همان طور که گفته شد، هر یک از دکمه‌ها و علامت‌های به کار رفته در ماشین نشان‌دهنده یک عملیات یا برنامه خاص است. برنامه شست‌وشوی ماشین لباسشویی سامسونگ به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی لباس‌ها را وارد دستگاه کرده، پودر یا مایع لباسشویی خود را به مقدار لازم ریخته و دکمه روشن را فشار داده و با خیال آسوده پس از اجرای برنامه شست‌وشو به صورت کامل، لباس‌های تمیز خود را تحویل بگیرید. در مطلبی اختصاصی با برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما بیشتر آشنا شوید.

برنامه شست‌وشوی ماشین لباسشویی سامسونگ بسته به نوع جنس پارچه، مقدار لباس‌ها و میزان لک‌ها و کثیفی آن می‌تواند متفاوت باشد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

برنامه Pre Wash
این یک برنامه پیش شست‌وشو است که امکان شستشوی لباس‌ها بدون استفاده از مایع یا پودر ماشین را به مصرف‌کننده می‌دهد. علاوه بر این می‌توان برای لباس‌های بسیار کثیف با مقدار لکه‌های زیاد از این حالت برای شست‌وشو استفاده کرد. برنامه پیش شست‌وشو در لباس‌های لکه‌دار موجب می‌شود تا لکه‌ها نرم شده و در زمان شست‌وشوی اصلی به راحتی از لباس جدا شوند.

برنامه Rnise & Spin
برنامه آبکشی Rnise و خشک کردن spin، در قسمت پایانی کار لباسشویی به کار برده می‌شود. میزان زمان آن متناسب با نوع و مدل ماشین لباسشویی می‌تواند بین ۵ تا ۳۰ دقیقه باشد.

برنامه Eco
در بسیاری از ماشین لباسشویی‌های جدید از برنامه شست‌وشو Eco یا اقتصادی استفاده می‌شود. در واقع این برنامه کمک می‌کند تا شست‌وشو لباس‌های با مصرف انرژی کمتر انجام شود. به منظور کارایی بیشتر و افزایش طول عمر دستگاه پیشنهاد می‌شود تا در مقدار حجمی سنگین لباس‌های از این برنامه استفاده نشود.

برنامه Cotton
این برنامه برای شست‌وشوی لباس‌های کتان استفاده می‌شود. زیرا این لباس‌ها و هم‌چنین نوع پارچه‌های نخی نیاز به زمان بیشتری برای ماندن در لباسشویی دارند تا بهتر تمیز شوند، بنابراین برنامه Cotton به کار گرفته می‌شود. برای لباس‌های ظریف و حساس توصیه نمی‌شود.
علاوه بر این، برای شستن حوله با ماشین لباسشویی سامسونگ از برنامه Cotton استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که در زمان شستن حوله برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه باید برنامه مخصوص آن به کار برده شود. داشتن مایع یا پودر مناسب، رعایت دمای شستن حوله‌ها، عدم استفاده از نرم‌کننده و وایتکس و… در شستن حوله با ماشین لباسشویی سامسونگ دارای اهمیت است.

برنامه synthetic 
یکی از برنامه‌های شست‌وشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، برنامه مخصوص لباس‌های با پارچه مصنوعی است. که موجب حفظ کیفیت آن‌ها می‌شود.

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

برنامه Wool

لباس‌های پشمی نوعی دیگر از پارچه‌ها هستند که بیشتر در فصل‌های سرد سال به کار برده می‌شوند. از این رو نیاز به شست‌وشوی آن‌ها با برنامه Wool امکان‌پذیر است که از کیفیت لباس نیز محافظت می‌کند.

برنامه Delicate
با کمک این برنامه شست‌وشوی ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید لباس‌های ظریف و آن‌هایی که میزان حساسیت بالایی دارند را شسته و تمیز کنید.

برنامه Daily Wash
برنامه شست‌وشوی روزانه ماشین لباسشویی سامسونگ مناسب برای لباس‌هایی است که به صورت روزانه مورد استفاده قرار داده می‌شوند و نیاز دارند تا هر روز شسته شوند از طرفی لباس‌های خیلی کثیف و لکه‌دار را نمی‌توان با این برنامه تمیز کرد.

برنامه baby care
همان‌طور که از نام این برنامه مشخص است بیشترین کاربرد را برای شست‌وشوی لباس‌های کودک دارد. ضمن از بین بردن لکه‌های موجود بر روی لباس کودک از ایجاد حساسیت برای کودکان نیز پیشگیری می‌کند.

برنامه Dark Wash و برنامه Whites
این دو برنامه شست‌وشو به صورت جداگانه به ترتیب مناسب برای شستشوی لباس‌های تیره و مشکی و Whites برای تمیزی لباس‌های سفید در ماشین لباسشویی سامسونگ به کار برده می‌شوند.

برنامه Mix
Mix یک برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ است که به صورت ترکیبی عمل می‌کند. به این معنا است که برای تمیز کردن ترکیبی از لباس‌ها با هر جنس نخ و پارچه استفاده می‌شود.

 

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

 

جمع‌بندی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ موجب می‌شود تا کاربر با اطلاعات کافی و آگاهی بالا بتواند برنامه شست‌وشو را اجرا کند. این کار ضمن اینکه موجب محافظت از کیفیت پارچه می‌شود، عملکرد و کارایی دستگاه را نیز ارتقا بخشیده و هم‌چنین موجب افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می‌گردد. در مطلب دیگر با “برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی ” آشنا شوید.
انتخاب اشتباه یک برنامه شست‌وشو بر اساس علامت‌های روی ماشین لباسشویی سامسونگ موجب می‌شود تا اختلال در کارایی دستگاه پیش آمده و از طرفی آسیب‌های جدی را به سیستم داخلی آن وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.