محصولات بهداشتی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یکی از بهترین اختراعات بشر بود تا خود را از شست‌وشوی دستی لباس‌ها ر‌ها کند. کمپانی LG یکی از سازندگان ماشین لباسشویی اتوماتیک است که با تولید انواع مختلف آن همراه با برنامه‌های کاربردی بهترین شرایط شست‌وشو را فراهم کرده است. در صورت شناخت دکمه‌ها و آشنایی با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید با فشردن چند دکمه در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

نحوه کار و استفاده از ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی در انواع مختلف بر اساس وزن لباس‌ها در مقادیر ۶، ۷، ۸، ۹ و ۵/۱۰ کیلوگرمی تولید شده است. آشنایی با طرز کار یکی از انواع آن به دلیل وجود شباهت میان مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی ال جی به شما کمک می‌کند تا به راحتی نحوه کارکرد تمامی انواع آن را یاد بگیرید. داشتن آگاهی نسبت به نحوه کار این ماشین از برند ال جی موجب می‌شود تا بتوانید از تمامی ظرفیت و کارایی آن به بهترین حالت استفاده کنید از این رو آشنایی با طرز کار آن دارای اهمیت است.

علاوه بر این در صورت نداشتن اطلاعات کافی و به کار بردن اشتباه برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی باعث صدمه دیدن بخش‌هایی از آن شده که در برخی موارد از لحاظ هزینه، مقدار زیادی را باید صرف تعمیر و نگهداری کرد.
آشنایی با نحوه کار و معنی اصطلاحات ماشین لباسشویی ال جی منجر به قرار دادن بار کافی در دستگاه شده از این رو به ماشین لباسشویی بار اضافی و سنگینی تحمیل نمی‌شود و عملکرد و راندمان کاری آن را افزایش می‌دهد که خود باعث بالا رفتن طول عمر دستگاه نیز می‌گردد. در مورد معنی rinse در ماشین لباسشویی بیشتر بدانید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

روش کار با ماشین لباسشویی ال جی شاید در نگاه اول کار آسانی باشد اما همان طور که گفته شد، در صورت انتخاب یک عملیات شست‌وشوی اشتباه می‌توانید به دستگاه و بخش‌های آن آسیب وارد کنید. در مرحله اول پس از نصب صحیح توسط متخصص، باید طبق مقدار وزنی که ماشین لباسشویی تحمل می‌کند و بر روی آن درج‌شده، لباس‌ها را در دستگاه قرار داده و درب آن را ببندید.

پودر یا مایع لباسشویی و دیگر شوینده ماشین لباسشویی را به مقدار لازم در قسمت محفظه جاپودری ماشین لباسشویی ال جی میریزید. در این قسمت شما می‌توانید مایع را به صورت مستقیم داخل دیگ ریخته و یا از قرص‌های پودری استفاده کنید. اگر می‌خواهید شست‌وشو چندین مرتبه تکرار شود بهتر است تمامی قسمت‌های جاپودری را پر کنید. علاوه بر این در صورت نیاز به مصرف نرم‌کننده، آن را در بخش مخصوص به خود بریزید.
در مرحله بعدی با فشار دادن دکمه power یا start ماشین را روشن کرده و با توجه به نوع لباس، میزان کثیفی و لکه‌های موجود بر روی آن و هم‌چنین جنس پارچه لباس، از طریق برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، با فشردن دکمه مربوطه دستور اجرای عملیات را به دستگاه داده تا بتواند تا انتها، به درستی کار خود را انجام دهد.

برای انجام این کار شما باید معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی را بدانید تا بتوانید به صورت کاربردی از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی امکان توقف و اضافه کردن لباس در اواسط کار وجود ندارد اما به تازگی کمپانی ال جی موفق شده است دربی را طراحی کند که با باز کردن آن از بالا در حین برنامه شست‌وشو بتوانید لباس‌های دیگر را در صورت نیاز به دستگاه وارد کنید.

همان طور که مشاهده کردید طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی 9 کیلویی با نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها در مقدار و حجم لباس‌هایی است که می‌توانید در یک دور شستشو آن‌ها را داخل دستگاه ریخته و تمیز کنید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

فرا گرفتن نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی یکی از مهم‌ترین موارد در حفظ دستگاه در برابر وارد شدن آسیب به بخش‌های مهم است. اجرای برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به درستی باعث می‌شود تا ضمن حفظ کیفیت پارچه و لباس بتوان با عملکرد صحیح دستگاه، طول عمر آن را افزایش داده و برای سالیان سال بدون نیاز به تعمیر از آن بهره کافی را برد.
با کسب اطلاعات کافی در مورد انواع برنامه شستشو و معنی دکمه‌های روی دستگاه متوجه خواهید شد که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

برنامه شستشوی Cotton
این برنامه به منظور شستشوی لباس‌های پنبه‌ای مانند لباس‌های رنگی سبک، لباس‌های کتان سفید که میزان کثیفی آن‌ها بیش از اندازه نباشد در دمای مناسب بین ۶۰ تا ۹۵ درجه در حالت سرد استفاده می‌شود. حرکات متفاوتی که دیگ در این برنامه دارد موجب می‌شود تا ماشین عملکرد بهتری در تمیزی لباس‌ها داشته باشد.

برنامه شستشوی Cotton Eco
این برنامه مشابه با برنامه شست‌وشو لباس‌های کتان یا رنگی سبک است با این تفاوت که قابلیت کارایی در دمای ۴۰ درجه معمولی و آب سرد تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد را دارد. در واقع این برنامه به صرفه‌جویی در مصرف انرژی اهمیت می‌دهد.

برنامه شستشوی Easy care
یکی از مشکلات افراد در استفاده ماشین لباسشویی، چین‌وچروک‌های ایجاد شده بر روی آن و لزوم استفاده از اتو پس از خشک شدن است. با برنامه شستشوی ضد چروک می‌توانید به راحتی تمامی لباس‌های خود را که مصرف روزانه دارند و نیازی به اتوکشی نداشته را در دمای ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد، شسته و تمیز کنید.

برنامه شستشوی Mix
برنامه ترکیبی مناسب تمامی انواع لباس به غیر از پارچه‌های خاص ابریشمی، ظریف، حساس مانند لباس‌های ورزشی، پرده‌ها و لباس‌های تیره است. از این برنامه برای شستن لباس‌های مختلف در کنار هم و به صورت هم‌زمان در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌توانید استفاده کنید.

معنی اصطلاحات ماشین لباسشویی ال جی

برنامه شستشوی Baby care
با توجه به اسم آن، عملیات شستشو تنها برای البسه کودک است که از میزان حساسیت بالایی برخوردار هستند. لباس‌های بچه نسبتاً کثیف را می‌توانید در دمای مناسب ۶۰ درجه معمولی و با آب سرد تا ۹۵ درجه سانتی‌گراد با این برنامه تمیز کنید. علاوه بر این از بین بردن لکه‌های چربی و آبکشی مواردی مانند ملحفه یا روکش لحاف و… که دارای ابعاد بزرگی هستند با این دکمه انجام می‌شود.

برنامه شستشوی Skin Care
لباس‌ها و اقلامی هستند که به صورت مستقیم با پوست ما در تماس هستند. مانند حوله، لباس‌زیر، دستمال‌های پارچه‌ای، ملحفه، بالش و… که با کمک این عملیات می‌تواند آن‌ها را به صورت صحیح شسته تا هرگونه باکتری یا کثیفی از روی آن برداشته شود.

برنامه شستشوی Hygiene
این برنامه به معنای شستشوی بهداشتی است که وظیفه تمیزی لباس‌ها را در دمای بالا دارد. زیرا میکروب‌ها و باکتری‌ها در حرارت بالا از بین رفته و فرصتی برای رشد نخواهند داشت. این برنامه بیشترین کاربرد را در شستن البسه پنبه‌ای، لباس‌زیر، روکش بالشت و لباس‌های کودک و روتختی دارد که از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

برنامه شستشوی Duvet
شاید برای شما هم جالب باشد که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، دکمه‌ای دارد که با کمک آن می‌توانید مواد داخلی رختخواب مانند پر، بالش، پتو و روکش مبلمان کثیف شده را در دمای مناسب ۴۰ درجه سانتی‌گراد شستشو دهید.

برنامه شستشوی Sport Wear
شستشوی لباس‌های ورزشی و کفش‌های کتانی یکی دیگر از قابلیت‌های ماشین لباسشویی ال جی است که می‌توانید با آن وسایل خود را تمیز کنید.

برنامه شستشوی Wool
لباس‌های پشمی قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد امکان‌پذیر است.

برنامه شستشوی Quick 30
چنانچه لباس‌های رنگی نسبتاً کثیفی دارید و حجم آن‌ها کم است می‌توانید با فشردن این دکمه یا لمس آن از طریق پنل دیجیتالی لباس‌های پنبه‌ای و ترکیبی خود را در دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد آن‌ها را تمیز کنید. به کار بردن این برنامه باعث شستشوی خودکار و کاهش مصرف انرژی می‌شود.

برنامه Rnise و Spin
برنامه آبکشی و خشک‌کن است که برای مواقعی به کار برده می‌شود که لباس‌ها فقط نیاز به آبکشی دارند.

برنامه شستشو Stain Care
خیلی مواقع پیش می‌آید که از بین بردن لکه‌های نوشیدنی، قهوه، آبمیوه و گل‌ولای و… در ماشین لباسشویی ممکن نیست. اضافه کردن قابلیت stain Care در ماشین لباسشویی ال جی برای لباس‌های مخلوط پنبه و غیر ظریف در دمای مناسب بین ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد امکان حذف این لکه‌ها را برآورده کرده است. در این عملیات می‌توانید به صورت مرحله‌به‌مرحله دما را افزایش دهید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

دکمهعملکرد
Power روشن کردن لباسشویی
start / pause راه‌اندازی و توقف کار دستگاه
time delay قطع و وصل کردن صدای دستگاه
Display مشاهده تنظیمات پیش‌فرض دستگاه
Program Knob ولوم چرخشی انتخاب برنامه شستشوی مختلف
Optionsدسترسی به تنظیمات لباسشویی
Rinse + spine برنامه آبکشی و خشک کردن لباس‌ها
Rinse Hold توقف در زمان آبکشی دستگاه تا دستور مجدد کاربر
Rinse+ یک‌بار آبکشی اضافه
Rinse++ دو بار آبکشی اضافه
Spineخشک‌کن
No Spine بدون خشک کردن
Temp تنظیم دمای آب
Drain تخلیه آب
Time Saveصرفه‌جویی در زمان
Steam Wash شستشو با بخار
Steam Softener نرم‌کننده با بخار بعد از خشک‌کن
Soukزمان اضافه برای لباس‌های کثیف‌تر (خیس کردن لباس‌ها)
Wash +Dryشستشو و خشک‌کن
Dry خشک‌کن 100%
Wash اضافه کردن به زمان شستشو
Strong Wave شستشوی قدرتمند
Remote Start کنترل از راه دور
Hot Wash انتخاب ورودی آب گرم
Cold Wash انتخاب ورودی آب سرد
Time Dryزمان‌بندی خشک‌کن
Favorite ذخیره برنامه دلخواه
Air Dry برنامه مجزا برای خشک کردن لباس‌ها
Water Level تعین سطح آب بر اساس میزان لباس
Pre washبرنامه مناسب شستشوی اولیه برای لباس‌های کثیف
Time Delay تأخیر در زمان شروع کار ماشین لباسشویی
Intensive برنامه شستشوی متمرکز برای لباس‌های کثیف
Crease Care برنامه شستشوی ضد چروک برای اتوکشی آسان
Medic Rinse برنامه افزایش دمای آب‌کشی پایانی به 40 درجه

 

عملکرد دکمه‌ های ماشین لباسشویی ال جی

در هر ماشین لباسشویی یک پنل یا برد دیجیتالی وجود دارد که دکمه‌ها و علامت‌هایی روی آن‌ها قرار داده شده است. شما با فشردن آن‌ها می‌توانید دستور کار را به ماشین داده و در نهایت لباس‌های خود را تمیز تحویل بگیرید. آشنایی با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شما کمک می‌کند تا ضمن حفظ دستگاه در برابر صدمات از کیفیت پارچه لباس‌های خود نیز محافظت کنید. در مطلبی دیگر با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا شوید.

دکمه power : روشن و خاموش کردن ماشین

دکمه Start / Puse: شروع و توقف

صفحه نمایش: این قسمت که بر روی دستگاه تعبیه شده است با هدف انجام تنظیمات ماشین، مشاهده زمان باقیمانده عملیات، بررسی پیام‌های وضعیت دستگاه و در زمان روش بودن مشاهده تنظیمات پیش‌فرض را نشان می‌دهد.
علاوه بر این در زمانی که خطایی مانند عدم رعایت وزن لباس‌ها انجام شده باشد، به صورت چشمک زدن هشدار را به کاربر اطلاع می‌دهد.

Program Knob

یک ولوم دایره‌ای با امکان چرخشی بر روی پنل ماشین لباسشویی به منظور اجرای برنامه‌های مختلف و انتخاب آن‌ها قرار داده شده است. در کنار هر برنامه یک لامپ LED کوچک قرار داده شده است که هنگام انتخاب آن به وسیله ولوم، روشن می‌شود.

Option
استفاده از قابلیت تنظیمات دلخواه موجب می‌شود تا شما بتوانید تنظیمات اضافی را مطابق با نوع درخواست و نیاز خود برای شستن لباس‌ها انتخاب کرده و اجرا کنید. این کار را می‌توانید پس از اجرای کامل برنامه اصلی شستن البسه انجام دهید.

Delay
دکمه تأخیر زمانی به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از آن بتوانید در زمان شروع شستشو تأخیر داشته باشید. طرز کار این دکمه بدین صورت است که دستگاه را روشن کرده و برنامه شستشو را انتخاب کنید. فشردن دکمه Delay را در این مرحله انجام داده و زمان مورد نظر خود را تنظیم کنید و در آخر دکمه Start / Puse را فشار دهید.

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

Pre Wash
در حالتی که لباس‌های شما خیلی کثیف باشند می‌توانید با انتخاب و فشردن این دکمه به عنوان خیس خوردن لباس‌ها در ماشین آن را اجرا کنید. در برخی موارد می‌توانید مایع یا پودر لباسشویی را در این مرحله به محفظه جاپودری اضافه کنید. از محصول ژل لباسشویی پرسیل دیدن نمایید.

Temp
دکمه دما در ماشین لباسشویی ال جی باعث می‌شود تا دمای مناسب برای عملیات شستن را متناسب با نوع لباس و جنس آن و هم‌چنین دمای نوشته شده بر روی برچسب البسه تنظیم کرده و فرایند شستشو و خشک کردن را اجرا کنید. با فشردن آن و تنظیم در دمای مورد نیاز، دکمه را نگه دارید.

Child Kock
یکی دیگر از دکمه‌های ماشین لباسشویی ال جی، قفل کودک است. استفاده از آن به کودک اجازه نمی‌دهد تا تنظیمات دستگاه را به تغییر دهد. در این حالت تمامی دکمه‌ها به غیر از دکمه خاموش و روشن از کار می‌افتند. تا زمانی که شما قفل کودک را غیرفعال نکنید مادامی که دستگاه روشن و خاموش شود هم چنان این حالت پابرجاست.

جمع‌بندی
محصولات برقی تولید شده توسط شرکت تجاری ال جی با توجه به قابلیت‌ها و امکاناتی که دارد توانسته در سرتاسر دنیا تعداد بی‌شماری از کاربران را به سمت خود جذب کند. آشنایی با طرز کار ماشین لباسشویی ال جی در وزن‌های مختلف و هم‌چنین داشتن اطلاعات کافی در مورد معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی و طرز کار دکمه‌ها، برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی باعث افزایش کارایی و طول عمر دستگاه شده و از طرفی کیفیت لباس‌ها و پارچه‌ها را حفظ می‌کند. در مطلبی دیگر با علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.