محصولات بهداشتی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما

طراحی و ساخت مدل‌های جدید ماشین لباسشویی کاملاً متفاوت از نوع قدیمی آن است. وجود دکمه‌ها و علامت‌های منحصر به فرد بر روی ماشین‌های جدید موجب میوشد تا متناسب با نوع پارچه و به منظور حفظ کیفیت آن یک برنامه شستشو را اجرا کرد. آگاهی از معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما در کارایی بهتر دستگاه تأثیر به سزایی دارد.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما

در قدیم تنها با قرار دادن لباس‌ها در داخل دیگ ماشین و تنظیم کردن یک دکمه ولوم دار برای مدت زمان چرخش، ماشین لباسشویی طبق یک فرمان لباس‌ها را شسته و سپس آبکشی می‌کرد. در مدل‌های جدید، دکمه‌ها و علامت‌های خاصی بر روی پنل یا برد ماشین لباسشویی قرار گرفته که هر کدام یک برنامه شست و شوی منحصر به فرد را انجام می‌دهد. معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما که یکی از کمپانی‌های وسایل الکترونیکی داخلی با کیفیت است بر توانایی و عملکرد مناسب دستگاه تأثیر‌گذار بوده و در نهایت باعث افزایش طول عمر آن نیز می‌شود. معنی rinse در ماشین لباسشویی را میدانید؟

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما

 

معنی و کاربرد کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما به صورت زیر بیان می‌شود:

دکمه‌ های لباسشویی پاکشوما معنی کلمات لباسشویی پاکشومادکمه‌های لباسشویی پاکشوما
شروع و توقف برنامه شستشوی ماشین لباسشوییشروع / توقفStart / pause
روشن و خاموش کردن لباسشوییروشن/خاموشOn / off
جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه در برابر کودکان، قفل کردن دکمه‌ها و ثابت ماندن تنظیمات جهت جلوگیری از آسیب دیدن لباسشویی در حین کارقفل کودکChild lock
متوقف شدن برنامه شستشو و ایجاد تأخیر در شروع برنامه شستشوی لباسشوییتأخیر زمانیTime dealy
مشخص کردن دمای آب ماشین لباسشوییسنسور دماTemp
مشخص کردن سرعت چرخش دیگ لباسشویی پاکشوما، مشخص کردن سرعت دور موتور ماشین لباسشویی پاکشوماسرعت چرخیدنSpin speed
 نمایش میزان دمای آب، میزان سرعت چرخش موتور، زمان باقی مانده شستشو، قفل بودن یا نبودن درب لباسشویی صفحه نمایشDisplay
آبکشی مجدد

آبکشی با دفعات زیاد طبق انتخاب کاربر

Extra rinse

 

علامت‌های روی ماشین لباسشویی پاکشوما

هر ماشین لباسشویی جدید یک پنل یا برد بر روی بدنه خود دارد که محل نگهداری دکمه‌ها و علامت‌های مشخص شده (اجرای برنامه شستشو) است. وجود دکمه‌ها و علامت‌ها در ماشین لباسشویی پاکشوما به کاربر این اجازه را می‌دهد تا ضمن داشتن اطلاعات کافی در مورد معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما بتواند به راحتی با توجه به نوع و جنس پارچه و لباس خود و هم چنین میزان حجم لباس‌های کثیف شده، برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما را انتخاب و آن را اجرا کند.
از این رو آشنایی با دکمه‌ها، کلمات و برنامه شستشوی استفاده شده در این محصول پاکشوما دارای اهمیت است. علاوه بر این افزایش راندمان و عملکرد مناسب دستگاه و بیشتر شدن طول عمر ماشین به انتخاب صحیح دکمه‌ها توسط کاربر بستگی دارد.

دکمه ولوم

این دکمه به صورت دایره‌ای چرخشی است که به منظور انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما بر روی پنل آن قرار داده شده است. جهت چرخش ولوم می‌توانید آن را در جهت چرخش عقربه‌های ساعت بچرخانید.

صفحه نمایش

در ماشین لباسشویی‌های با طراحی جدید، صفحه نمایش با هدف نمایش فرایند شستشو، زمان باقی مانده از آن، میزان دمای آب استفاده شده، سرعت چرخش دور موتور و هم چنین نمایش پرامتر‌های مختلف دیگر در ماشین به کار برده می‌شود.

دکمه Time Delay

این دکمه به معنای تأخیر زمانی است که این اجازه را به کاربر می‌دهد تا در حین اجرای برنامه شستشو بتواند آن را متوقف کرده و چنانچه قصد دارد لباس‌های دیگری را اضافه کند آن‌ها را وارد دستگاه کرده و مجدد فرمان شستشو را بدهد.

دکمه Spin Speed

تعیین میزان سرعت چرخش لباسشویی و هم چنین دور موتور برای زمان‌هایی که در مرحله آبکشی یا خشک کن است از این دکمه استفاده می‌شود.

دکمه Start / Pause

شروع و پایان اجرای برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما با فشردن این دکمه صادر می‌شود.

دکمه Temp

یکی دیگر از قابلیت‌های ماشین لباسشویی پاکشوما، تنظیم مقدار دمای آب به کار گرفته شده در زمان شستشو است که با دکمه Temp کنترل می‌شود.

دکمه On / Off

روشن و خاموش کردن ماشین لباسشویی و نه به معنای اجرای برنامه شستشو است. استفاده از این دکمه به معنای راه‌اندازی دستگاه است.

دکمه Child Lock

برای جلوگیری از وارد شدن آسیب از طریق کودکان به ماشین لباسشویی می‌توانید با فشار دادن این دکمه آن را قفل کرده و از دسترس کودکتان خارج کنید.

دکمه Extra Rnise

یکی از مراحل شستشو در ماشین لباسشویی، آبکشی است که پس از آن لباس‌ها وارد مرحله خشک کن و سپس خروج از ماشین قرار می‌گیرند. با انتخاب دکمه Extra Rnise می‌توان آبکشی را با یک دور اضافه‌تر انجام داد. معنی این کلمه مشابه با دکمه Rnise + در مدل‌های دیگر ماشین لباسشویی مانند ال جی و سامسونگ است. معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی را بشناسید.

دکمه ضد چروک ماشین لباسشویی پاکشوما

دکمه ضد چروک ماشین لباسشویی پاکشوما

دکمه ضد چروک ماشین لباسشویی پاکشوما با نام و علامت Low temp شناخته می‌شود. در این حالت لباس‌های با مقدار دمایی پایین و سرد شسته می‌شوند تا از ایجاد چین و چروک بر روی آن‌ها جلوگیری شود. همان طور که می‌دانید استفاده کردن از آب گرم موجب می‌شود تا لباس‌ها پس از شستن به دلیل چروک‌های ایجاد شده به اتوکشی نیاز پیدا کنند. پیشنهاد می شود از محصول ” ژل لباسشویی پرسیل ” بازدید نمایید.

دکمه خشک کن لباسشویی پاکشوما

دکمه Dty در ماشین لباسشویی پاکشوما به معنای خشک کن است که پس از مرحله نهایی تخلیه و آبکشی اجرا می‌شود. این دکمه می‌تواند به حالت‌های مختلف و با توجه به برنامه‌های گوناگون استفاده شود.

 • Wash+Dry: به معنای شستشو و خشک کردن نهایی
 • Dry: خشک کردن 100 درصدی لباس‌ها بدون نیاز به قرار دادن آن‌ها در معرض نور خورشید
 • Dry only: به معنای خشک کردن تنها
 • Cupboard Dry: به منظور خشک کردن پارچه‌های کتان و نخی
 • Iron Dry: خشک کردن پارچه‌های نخی کتان آماده برای اتوکشی
 • Eco Dry: معنی این دکمه به کار رفته در ماشین لباسشویی پاکشوما، خشک کردن اقتصادی با هدف کاهش میزان مصرف انرژی

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

 

برنامه‌های ماشین لباسشویی پاکشوما

هر دکمه و عبارت قرار گرفته شده در ماشین لباسشویی پاکشوما، مفهوم و معنای خاصی دارد که در واقع فرمان اجرای برنامه شستشو را به دستگاه صادر می‌کنند. با این کار ماشین می‌داند که الان باید چه کاری را انجام داده و سپس لباس‌های تمیز را تویل دهد.
انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما مستلزم به داشتن اطلاعات کافی درباره معنی و کاربرد آن‌ها است. از این رو برنامه‌های شستشوی استفاده شده در ماشین لباسشویی پاکشوما را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد.

برنامه شستشوی Eco

این برنامه از کلمه Econamic یا اقتصادی گرفته شده است. در حالت کلی استفاده از این دکمه باعث می‌شود تا برنامه شستشو با مصرف انرژی کمتر انجام شود. مقدار آب مصرفی کاهش پیدا کند. دقت داشته باشید که مدت زمان شستشو در این برنامه نسبت به سایر برنامه‌های دیگر شستشو بیشتر است.

برنامه Mix
در برخی مواقع نیازی به تفکیک لباس‌ها از یکدیگر نیست برای همین با انتخاب برنامه Mix یا مخلوط می‌توانید تمامی لباس‌ها را با رنگ‌ها و جنس‌های مختلف به صورت همزمان با کمک این برنامه شستشو دهید.

برنامه Cotton
این برنامه مناسب برای شستن لباس‌های نخی و کتان است. برای حفظ کیفیت لباس و پارچه آن‌ها بهتر است که در حین شستشو از برنامه مخصوص به همان مورد استفاده شود.

برنامه Delicate
برخی از البسه مانند لباس‌های زیر زنانه از ظرأفت و حساسیت خاصی برخوردار هستند. برای همین منظور برنامه شستشوی Delicate که مناسب لباس‌های ظریف است این اجازه را می‌دهد تا ضمن حفظ کیفیت در پایان لباس‌های تمیزی داشته باشید.

برنامه Sport wear
علاوه بر این در بسیاری از مدل‌های ماشین لباسشویی پاکشوما می‌توان با برنامه Delicate، کفش و کتانی‌های خود را بشویید. در صورتی که ماشین دکمه Sport wear را داشته باشد، برنامه شستشوی کفش با این دکمه انجام می‌شود. برنامه دارای دمای مناسب برخوردار است که از وارد شدن آسیب به رنگ و بافت کفش جلوگیری می‌کند.

برنامه Curtains
شستن پرده‌ها برای بانوان به منظور تمیزی خانه دارای اهمیت است. استفاده از برنامه شستشویی که ضمن تمیز کردن پرده‌ها از وارد شدن آسیب و ایجاد خرابی در آن‌ها جلوگیری کند در ماشین لباسشویی پاکشوما مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی شستن پرده باید به نحوی انجام شود که اتوکشی بعد از تمیزی به راحتی صورت گیرد. برنامه Curtains در ماشین لباسشویی پاکشوما برای شستن پرده‌های حریر و ظریف توری یک انتخاب مناسب است.

در ابتدا به منظور گرفتن گرد و غبار پرده‌ها یک آبکشی کوچک انجام داده و سپس آن‌ها را با شوینده ماشین لباسشویی مانند پودر یا مایع ماشین لباسشویی شسته و تمیز می‌کند. در نهایت پرده‌ها با کمترین میزان چروک ضمن حفظ کیفیت در اختیار کاربر قرار داده می‌شود.

برنامه Synthetic
اغلب پارچه‌های استفاده شده در تولید لباس‌های امروزی از الیاف مصنوعی است. برنامه شستشو Synthetic کمک می‌کند تا شستشوی این البسه انجام شود. برای شستن لباس هاس ظریف و حساس از به کار بردن این دکمه خودداری کنید.

برنامه Rnise/Spin
قسمت انتهایی برنامه شستشوی لباس‌ها در ماشین پاکشوما، تخلیه آب و آبکشی است که با فشردن این دکمه اعمال می‌شود.

برنامه Hand Wash
یکی از فناوری‌های به کار رفته در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما که موجب پیشگیری از وارد شدن آسیب به لباس‌های بسیار حساس می‌شود، قرار دادن دکمه Hand Wash است. برای حفظ کیفیت و جلوگیری از وارد شدن آسیب به لباس‌های بسیار حساس، این دکمه به کار می‌رود.

برنامه Quick
هرگاه برای شستن لباس‌ها فرصت کمی داشته باشید می‌توانید با کمک این دکمه مقدار سرعت دور شستشو را افزایش داده و در مقابل مدت زمان کمتری را صرف شستن لباس‌ها کنید. مقداری پورد داخل ماشین ریخته و با دکمه ولوم حالت Quick را انتخاب کرده و دکمه Start را بزنید تا برنامه اجرا شود.

برنامه Duvet
استفاده از برنامه Duvet در ماشین لباسشویی پاکشوما به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند ملحفه، پتو و… را داخل آن شسته و تمیز کند. در این حالت با توجه به ضخامت موارد داخل ماشین لباسشویی، آبکشی نیز افزایش پیدا می‌کند. در این حالت به دلیل زمان بیشتر در نتیجه آب بیشتری نیز مصرف می‌شود. معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ را در مطلبی دیگر بخوانید.

برنامه شستشوی Eco

 

برخی دیگر از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما به شرح زیر است:

برنامه لباسشویی پاکشوما کاربرد برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما
Hand wash لباس‌های ظریف مانند شستشوی دستی
Quick 30شستشوی سریع در 30 دقیقه
Rinse +Spin دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی پاکشوما
Drain فقط تخلیه
Pre Wash شستشوی اولیه برای خیس کردن لباس‌ها
Rinse+ یک بار آبکشی اضافه
Rinse++ دو بار آبکشی اضافه
No spin بدون خشک کن
Wash +Dry شستشو و خشک کن
Dry Onlyخشک کن تنها
Cupboard dry خشک کردن پارچه‌های کتان و نخی
Iron Dryپارچه نخی کتان آماده برای اتوکشی
Low temp دکمه ضد چروک ماشین لباسشویی پاکشوما
Eco dry خشک کردن اقتصادی
fading clothes محو رنگ لباس
blanket پتو یا لباس‌ها یا پارچه‌های ضخیم
Mixلباس‌های مخلوط
Favorit تنظیم برنامه دلخواه کاربر
Alergy Care شستشوی ضد آلرژی
Silent Wash شستشوی بدون صدا
Intensive شستشوی متمرکز برای لباس کثیف
Eco شستشوی اقتصادی
Spine خشک کن لباسشویی پاکشوما
Rinse holdتوقف در زمان آبکشی تا انتخاب کاربر
Medic rinseجهت بهره‌گیری بهتر در زمان آبکشی
Bio care شستشوی لباس لکه دار
Wash +Dryشستشو و خشک کن
Boiling care شستشوی لباس بیمار با بالاترین دما
Bed cover شستشوی رو تختی و تکه‌های بزرگ
Bulky شستشوی تکه‌های بزرگ
Dryدکمه خشک کن لباسشویی پاکشوما 100 درصد
Drum Clean شستشوی دیگ لباسشویی
Dark wash شستشوی لباس‌های تیره
Sports wear شستشوی لباس‌های ورزشی
Steam wear شستشو با بخار
synthetic شستشوی لباس‌های نایلون، پلی استر، پلی وینیل کلراید (PVC) و ابریشم مصنوعی
Cotton شستشوی لباس‌های نخی و کتانی
Woolشستشوی لباس‌های پشمی و بافتنی
delicate شستشوی لباس‌های حریر و ظریف

 

جمع‌بندی

با ورود فناوری به عرصه ساخت لوازم خانگی، روز به روز شاهد تولید محصولات الکترونیکی مختلف و پیشرفته هستیم. لزوم داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه کار این دستگاه‌ها موجب می‌شود تا ضمن بالا بردن راندمان و کارایی آن، افزایش طول عمر آن‌ها را نیز تضمین کرد. انتخاب نادرست و فشردن یک دکمه به اشتباه می‌تواند باعث صدمه دیدن و وارد دن آسیب‌های جدی به دستگاه شود که در طولانی مدت با ایجاد خرابی‌ها خود را نشان می‌دهند.
از این رو در شستشوی لباس‌ها، دانستن معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما به عنوان یکی از برند‌های تجاری تولید ماشین لباسشویی به کارایی و عملکرد مناسب آن کمک کرده و هم چنین از کیفیت پارچه و البسه محافظت می‌کند. این مطلب توسط تیم دورو کالا (سایت خرید قرص ماشین ظرفشویی ) برای شما گردآوری شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.