محصولات بهداشتی

راهنمای جامع نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین ظرفشویی به یکی از اصلی‌ترین وسایل و تجهیزات هر خآنه تبدیل شده است. این دستگاه با دارا بودن قابلیت شستشوی تمیز ظروف کمک بزرگی برای اعضای خآنواده محسوب می‌شود. کار ماشین ظرفشویی بدون نقص بوده و اثری از روغن یا بوی غذا را بر روی ظروف باقی نمی‌گذارد. در این خصوص بهتر است بدآنید ماشین ظرفشویی کار خود را به درستی آنجام می‌دهد و کیفیت شستشو بستگی زیادی به قرص ماشین ظرفشویی استفاده شده، دارد.

در بازار سه نوع شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی وجود دارد. نوع اول آن پودر، نوع دوم، ژل و نوع سوم آن قرص ماشین ظرفشویی است. اگر شما از پودر برای شستن ظروف درون ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید بهتر است بدآنید که مشخص کردن آندازه دقیق پودر حائز اهمیت بوده و ریختن بیشتر آن ممکن است سبب پخش شدن کف حاصل ازپودر به اطراف شود.

از طرفی دیگر مشخص کردن میزآن پودر مورد نیاز برای ظروف مورد نظر نیز کار دقیقی محسوب می‌شود. به طور کلی قرص ماشین ظرفشویی استفاده آسآن‌تری دارد و به این منظور نیاز نیست تا آن را تقسیم کنید زیرا هر قرص برای یکبار شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی کافی است. در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص نکات شستن ظروف درون ماشین ظرفشویی می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. یکی از محصولات مهم برای ماشین ظرفشویی بوگیر است، برای خرید بوگیر ماشین ظرفشویی از بخش فروشگاهی دیدن نمایید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی و تفاوت آن با سایر شوینده‌ها

برای تهیه قرص ماشین ظرفشویی از آنزیم استفاده شده است. آنزیم‌هایی که با حل شدن در آب قابلیت از بین بردن چربی و کثیفی روی ظروف را پیدا می‌کنند. بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی موجود در بازار دارای مقداری نمک بوده و علاوه بر قدرت تمیز کنندگی ظروف از قدرت جلا دهندگی و سفید کنندگی نیز برخوردار هستند. برخی از مدل‌های قرص ظرفشویی نیز ترکیبی هستند به این معنا که از ترکیب ژل، پودر و جلا‌دهنده تشکیل می‌شوند. این مدل قرص ماشین ظرفشویی را می‌توآن قوی‌ترین نوع قرص ظرفشویی دآنست که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد.

قیمت این نوع قرص ظرفشویی در مقایسه با دیگر انواع شوینده ظرفشویی بیشتر است و این موضوع سبب شده تا برخی از افراد تصور کنند که این نوع شوینده از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. اما توجه داشته باشید که کیفیت و قدرت پاک کنندگی بیشتری دارد و این موضوع سبب شده تا نسبت به قیمتش مقرون به صرفه باشد. به طور کلی استفاده از پودر ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی یک روش قدیمی محسوب می‌شود که امروزه استفاده از آن رواج زیادی ندارد. به همین دلیل از توضیح بیشتر در خصوص پودر ماشین ظرفشویی خودداری کرده و در ادامه به مقایسه قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی می‌پردازیم.

اینکه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بهتر است یا از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنیم، تا حد زیادی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. با این وجود پیشنهاد ما برای شما این است که برای استفاده همیشگی خود از قرص استفاده کنید و در برخی موارد به صورت هر چند دفعه یکبار از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. در خصوص علت این توصیه هم باید گفت که نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی اسآن‌تر بوده و برای شما دردسر کمتری خواهد داشت.

از طرفی دیگر کیفیت بالای این نوع شوینده سبب شده تا استفاده از قرص ماشین ظرفشویی سبب تمیزی ظروف نیز شود. علت اینکه گفته می‌شود هر چند وقت یکبار هم از ژل ظرفشویی استفاده کنید این بوده که استفاده دائم از قرص به دلیل دارا بودن نمک و جلا‌دهنده ممکن است کارایی دستگاه شما را پایین آورده و سبب رسوب و گرفتگی لوله‌ها شود. توجه به سلامت ماشین ظرفشویی و نیز درست کار کردن آن و عدم گرفتگی لوله‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده هر چند وقت یکبار از ژل ظرفشویی می‌توآند سبب عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی شود. رزین یکی از اصلی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی است که با استفاده از ژل ظرفشویی می‌توآن سبب احیا آن و در نتیجه کارایی بهتر دستگاه شد. برای خرید قرص جرم گیر ماشین ظرفشویی از فروشگاه دیدن نمایید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فیری

قرص ماشین ظرفشویی را چگونه استفاده کنیم؟

قرص ظرفشویی خود دارای انواع مختلفی است و قبل از توضیح بیشتر در خصوص نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بهتر است با انواع آن بیشتر آشنا شوید. سه نوع قرص ماشین ظرفشویی وجود دارد. اول قرص ظرفشویی کلاسیک. دسته دوم قرص ظرفشویی همه کاره و در نهایت قرص ظرفشویی کوآنتوم/ پلاتینیوم. برند‌های مختلفی تولید‌کننده این قرص‌ها هستند به همین دلیل از تنوع شکا ظاهری برخوردار می‌باشند. با این وجود در برند‌های مختلف هر نوع دارای قدرت پاک کنندگی نزدیک به هم هستند. با این وجود برند‌های مختلف کیفیت‌های متفاوتی دارند و برای شستشوی بهتر باید از قرص برند‌های معتبر استفاده کنید. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی می‌پردازیم. در مطلبی دیگر ، بهترین جایگزین قرص ماشین ظرفشویی را معرفی کردیم.

 • نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی همه کاره فینیش

قرص همه کاره فینیش یکی از بهترین انواع قرص ماشین ظرفشویی بوده و خود درارای انواع کلاسیک، کوآنتوم و… هست. که روش استفاده هر یک از این انواع منحصر به فرد بوده و با نوع دیگری تفاوت‌هایی دارد. در خصوص استفاده از قرص ماشین ظرفشویی مثل قرص فینیش باید دانست که این نوع قرص ماشین ظرفشویی فاقد نمک و جلا‌دهنده هست. این موضوع سبب می‌شود تا استفاده صحیح از آن مستلزم استفاده از نمک و جلا‌دهنده به همراه آن است. برای مشاهده قیمت قرص ماشین ظرفشویی فینیش از محصولات آن بازدید نمایید.

استفاده از جلا‌دهنده و نمک هم بر روی سلامت و عمر مفید ماشین ظرفشویی شما مؤثر است. برای استفاده از این نوع قرص ظرفشویی لازم است که در ابتدا قرص را از درون بسته‌بندی آن خارج کنید. نکته مهم در این قسمت این است که هنگام بیرون آوردن قرص از درون بسته‌بندی دست شما باید کاملاً خشک باشد، زیرا قرص ماشین ظرفشویی به سرعت درون آب حل می‌شود. برای هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی هم می‌توانید از یک یا نصف قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید که این انتخاب شما به تعداد ظروفی که قصد شستن آن‌ها را دارید، بستگی دارد.

پس از این مرحله باید قسمت مخصوص جا قرصی که بر روی ماشین ظرفشویی تعبیه شده است را باز کنید. این قسمت را می‌توانید در قسمت بالایی ماشین ظرفشویی پیدا کنید. در برخی مدل‌ها ممکن است جا قرصی ماشین ظرفشویی متفاوت باشد و در این موارد بهترین کار پیدا کردن جا قرصی طبق دفترچه راهنما ماشین ظرفشویی است. قرص را به درستی درون جا قرصی ماشین ظرفشویی قرار داده و درب آن را به درستی ببندید. در مورد استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بستن صحیح درب جا قرصی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هر گونه نقص در بستن درب این قسمت سبب این موضوع می‌شود که قرص به درستی استفاده نشود و در نتیجه آن برای شستن ظروف کف ایجاد نمی‌شود.

همآنگونه که توضیح داده شد برخی از مدل‌های قرص ظرفشویی در ترکیبات خود نمک ندارند و باید به همراه آن‌ها از نمک استفاده شود. به همین دلیل در طرز استفاده از ماشین ظرفشویی باید بدانید که یک قسمت برای ریختن نمک نیز در نظر گرفته شده است. این قسمت معمولاً در قسمت کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده و باید با استفاده از قیف به میزآن کافی درون آن نمک بریزید. در این مرحله بهتر است از قیف استفاده شود زیرا از پخش شدن نمک در دستگاه جلوگیری می‌کند. برای اولین بار باید دو لیوآن نمک به همراه یک لیتر آب درون مخزن ظرفشویی بریزید.

برای دفعات بعدی اگر از طرف دستگاه هشدار اضافه کردن نمک را دریافت کردید یک کیلو گرم بدون آب را درون ماشین ظرفشویی اضافه کنید. پس از این مرحله هم ماشین ظرفشویی را روشن کرده و زمآن دهید تا تمام ظروف شسته شود.

طرز استفاده قرص ماشین ظرفشویی

 • نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی همه کاره فیری

طرز استفاده از ماشین ظرفشویی و نیز طرز استفاده قرص ماشین ظرفشویی مشابه یکدیگر بوده و تفاوت‌های زیادی با هم ندارند. برای استفاده از قرص فیری نیز باید قرص را از درون بسته‌بندی آن جدا کرده و درون محل مخصوص قرار دادن قرص قرار دهید. در این خصوص دقت داشته باشید که پوسته‌ی پلیمری قرص جدا نشود و همراه با همآن پوسته درون جا قرصی ظرفشویی قرار دهید. بهتر این این روکش را قبل از قرار دادن درون جا قرصی سوراخ نکنید، زیرا خود دارای قابلیت انحلال بوده و به راحتی درون جا قرصی ماشین ظرفشویی حل می‌شود. برای مشاهده قیمت قرص ماشین ظرفشویی فیری از محصولات آن بازدید نمایید.

پس از این مرحله هم دستگاه را روشن کنید. توجه داشته باشید که قبل از تمام این مراحل بررسی کنید که آیا قرار دادن ظروف مورد نظر درون ماشین ظرفشویی مشکل ساز است یا خیر؟ زیرا برخی از ظروف قابلیت شستشو درون ماشین ظرفشویی را دارا نیستند. به طور کلی این قرص ظرفشویی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و یک گزینه بسیار مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی هستند. با بهترین قرص ماشین ظرفشویی ایرانی آشنا شوید.

 

ژل ماشین ظرفشویی پریل مدل gold دو فاز حجم ۹۰۰ میلی لیتر لیمویی

155,000 تومان
ویژگی های محصول
 • دارای فرمول قدرتمند
 • قدرت شویندگی و تمیز کنندگی بالا
 • قابل استفاده تا 50 شستشو
 • از بین برنده لکه های سخت و سوخته غذا
 • حاوی نمک و جلادهنده
 • مانع از بوی نامطبوع ظروف
 • دارای قدرت چربی زدایی
 • براق و درخشان کننده ظروف
 • عملکردی بالا در برنامه های زمان کوتاه

قرص ماشین ظرفشویی فینیش 40 عددی کوانتوم Hepsi1arada

179,000 تومان
ویژگی های محصول
 • محافظت از ماشین ظرفشویی در برابر آهک
 • قابلیت نصف شدن قرص
 • محافظت از فیلتر ماشین ظرفشویی
 • درخشان کننده ظروف، مخصوصا ظروف بلور و شیشه‌ای
 • بهترین عملکرد فقط با یکبار شستشو
 • مناسب شستشو حتی در دمای پایین آب
 • با فرمول محافظت از شیشه و بلور
 • قدرت چربی زدایی بالا
 • حاوی نمک و جلادهنده
 • بدون نیاز به پیش شستشوی ظروف

مایع جرم گیر ماشین ظرفشویی فینیش حجم 250 میلی لیتر

63,000 تومان
ویژگی های محصول
 
 • از بین برنده رسوبات آهکی فیلترها
 • از بین برنده چربی ها
 • تمیز کننده و باز کننده لوله های داخلی دستگاه
 • تمیز کننده پمپ تخلیه دستگاه ماشین ظرفشویی
 • افزایش طول عمر دستگاه
 • از بین برنده بوی نامطبوع

قرص ماشین ظرفشویی فینیش 100 عددی پاوربال کوانتوم

450,000 تومان
ویژگی های محصول
 • قدرت تمیز کنندگی فوق العاده قوی
 • براق و درخشان کننده فوق العاده ظروف
 • چربی زدایی عمیق
 • پاک کننده انواع لکه های دشوار

 

 • نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی

به طور کلی طرز استفاده از ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی آسان بوده و اینکار پیچیدگی خاصی ندارد. برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی کافی است که قرص را از بسته‌بندی آن بیرون آورده و سپس آن را درون محل مشخص یا همآن جا قرصی ماشین ظرفشویی قرار دهید و در پایآن درب جا قرصی را نیز به درستی ببندید.

به عنوان سخن پایآنی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پرداختیم. دانستید قرص یکی از انواع شویند‌های ماشین ظرفشویی است که در مقایسه با دیگر انواع از قدرت پاک کنندگی بهتری برخوردار است و استفاده از آن نیز آسانتر محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.