محصولات بهداشتی

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی

کلمات روی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر از چندین دکمه و برنامه تشکیل شده است که با فشردن هر کدام از آن‌ها می‌توان یک عملیات منحصر به فرد را برای شستن ظرف‌ها به کار برد. آشنایی با معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ضمن انتخاب فرایند اجرایی صحیح کمک می‌کند تا راندمان و کارایی دستگاه را بالا برده و از طرفی موجب از وارد شدن آسیب به ماشین جلوگیری کرد.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی به منظور تسهیل کار بانوان در آشپزخانه برای شست‌وشوی ظروف اختراع و به تولید رسیده است. این دستگاه برقی با امکان اجرای چندین برنامه مختلف در مدل‌های گوناگون ساخته شده و به بازار لوازم‌خانگی عرضه می‌شود. مدل‌های متنوع آن بر اساس گنجایش فضای داخلی دستگاه و هم چنین قابلیت‌هایی که دارد توسط برندهای تجاری مختلف تولید و روانه بازار شده است.
برخی از ویژگی‌های در تمامی انواع ماشین ظرفشویی مشترک بوده و با فشردن دکمه یک برنامه شست‌وشو اجرا می‌شود. اما در مواردی نیز می‌توان گفت که دکمه استفاده شده منحصر به برند خاصی است که در آن به کار گرفته شده است. دکمه‌ها و علامت‌های فراوانی بر روی پنل یا برد ماشین قرار داده شده‌اند.

هر یک از این دکمه‌ها یک معنا و مفهوم را می‌رساند که با کمک آن می‌توانید برنامه شستن ظرف‌ها را انتخاب کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا عملکرد دستگاه را بهبود بخشیده و موجب افزایش طول عمر دستگاه شوید. در مطلبی دیگر به معنی دکمه های ماشین لباسشویی پرداخته ایم.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی

برخی از دکمه‌های استفاده شده در ماشین ظرفشویی عبارت‌اند از:
Power: یکی از دکمه‌های اصلی در تمامی دستگاه‌های الکترونیکی است که با به کار بردن آن می‌توان دستگاه را روشن و خاموش کرد.

Half load: یکی از نکات مهمی که در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کرد، به کار انداختن آن با تمام ظرفیت خود است. اما در برخی مواقع ممکن است تعداد ظروف کثیف، مقدار زیادی نباشد که با فشردن دکمه Half load علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب می‌توان از وارد آمدن فشار اضافه به دستگاه نیز جلوگیری کرد.
در واقع این دکمه به عنوان مهم‌ترین علامت روی ماشین ظرفشویی این امکان را به کاربر می‌دهد تا در صورتی که مقدار ظروف از حد مجاز کمتر باشد، بدون صرف انرژی و آسیب دیدن دستگاه، عملیات شست‌وشو انجام گیرد.

Hygiene: آب گرم با حرارت بالا از جمله عوامل تاثیر گذار در از بین بردن میکروب‌های روی ظرف است. وجود این دکمه بر روی انواع ماشین لباسشویی به معنای بهداشتی بوده که باعث می‌شود تا ظروف در دمای 70 درجه سانتی‌گراد شسته شده و کاملا ضدعفونی شوند.

Normal cycle: شست‌وشوی معمولی یکی از دکمه‌های ماشین ظرفشویی است. بیشترین کاربرد آن زمانی است که نیاز به آب با دمای بالا و شستشوی بهداشتی نباشد.

Quick: بیشترین کاربرد دکمه شستشوی سریع، هنگامی است که ظروف خیلی کثیف و چرب نباشند. در این حالت بدون نیاز به شست‌وشوی اولیه یا Pre Wash و هم چنین دمای آب بالا می‌توان ظرف‌ها را در دمای 35 درجه سانتی‌گراد شسته و در پایان آبکشی کند.

Intensive: مزیت داشتن آگاهی از معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی موجب می‌شود تا بدانیم در مواقعی که با ظروف خیلی چرب و کثیف مواجه هستیم از کدام دکمه برای کارایی بهتر استفاده کنیم. با فشردن دکمه Intensive می‌توان ظروف بسیار چرب و کثیف را در دو حالت شست‌وشو دارد.
در مرحله اول ظرف‌ها با دمای 50 درجه و سپس در دمای 70 درجه شسته شده و طی سه مرحله آبکشی می‌شود. دقت داشته باشید که مرحله آبکشی با همان دمای 70 درجه سانتی‌گراد انجام می‌گیرد.

Pots & pans: شما می‌توانید با استفاده از ماشین ظرفشویی، تمامی ظروف مانند قابلمه و تابه‌های بزرگ را شسته و تمیز کنید. دکمه Pots & pans برای همین منظور در پنل دستگاه قرار داده شده است.

Auto: یکی از برنامه‌ها و دکمه‌های به کار رفته در دستگاه‌های مختلف، Auto است. کارایی این دکمه به منظور اجرای برنامه شست‌وشو به صورت اتوماتیک با توجه به میزان ظروف و درجه کثیفی آن‌ها است.

China cycle: ظروف چینی از جمله ظروف کاربردی به خصوص در خانواده‌های ایرانی است. شکنندگی و حساسیت این نوع ظروف موجب شده تا سازندگان ماشین ظرفشویی، دکمه مخصوص به آن را در طراحی دستگاه مربوطه قرار دهند. China cycle برای همین منظور در پنل ماشین ظرفشویی به کار گرفته شده است.

Aqua sensor: یکی از انواع دکمه به کار رفته در برخی از ماشین‌های ظرفشویی، سنسور حساسیت به میزان کثیفی آب است. چنانچه میزان آلودگی و کثیفی در آب استفاده شده در ماشین بالا باشد با این سنسور می‌توان آن را تعویض کرد.

Extra hit: این دکمه با قرار گرفتن بر روی ماشین لباسشویی ال جی و ماشین‌های ظرفشویی یک مفهوم را می‌رساند که شست‌وشوی ظروف در دمای 80 درجه سانتی‌گراد را ممکن می‌کند.

معنی rinse در ماشین ظرفشویی

Rnise cycle: فشردن این دکمه موجب آبکشی ظروف می‌شود.

Eco: یکی از عمده‌ترین مشکلات وسایل الکتریکی، میزان مصرف برق آن‌ها است. قرار دادن دکمه Eco بر روی دستگاه‌های مختلف برقی منجر به کاهش میزان مصرف برق و انرژی می‌شود. در این حالت تمامی مراحل پیش شستشو و شستن کامل در دمای 45 درجه و مرحله آبکشی در دمای 65 درجه سانتی‌گراد انجام می‌شوند.

Prewash: معنی این کلمه روی ماشین ظرفشویی مشابه با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی است که در هر دو مورد به معنای انجام عملیات پیش شستشو است. هرگاه مقدار چربی و کثیفی ظروف به مقدار زیادی باشد، نیاز است تا در یک مرحله ابتدا ظروف با میزان فشار کم آب شسته شده و سپس شستشوی کامل انجام شود.

Shine & Dray:این دکمه در ماشین لباسشویی بوش استفاده شده است. به کار بردن آن موجب می‌شود تا لک‌های روی ظروف به آسانی حذف و از بین بروند. شستشو به همراه خشک کردن باعث درخشندگی ظروف می‌شوند.

Gentle: کارد، چنگال، ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی کوچک و حساس از خانواده ظروف کوچک هستند. با کمک این دکمه می‌تواند آن‌ها را شسته و تمیز کرد. در ماشین ظرفشویی سامسونگ این حالت با نام delicate شناخته می‌شود.

Express: اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری مانند یک ساعت را در ماشین ظرفشویی، صرف شستن ظروف کنید تا میزان کثیفی و چربی آن‌ها به طور کامل از بین برود، دکمه Express به شما این کمک را می‌کند. ظروف در دمای 50 درجه شسته شده و در دمای 60 درجه آبکشی می‌شوند.
Silence: یکی از مشکلات استفاده از وسایل برقی در منزل، سروصدای آن‌ها است. حالت Silence به معنای شستن ظروف در حالت بدون صدا است. این قابلیت تنها در ماشین‌های برند بوش دیده می‌شود.

Salt / Rnise: تمیزی، براقی و درخشندگی و شستشوی تمیز ظروف با نمک و مواد براق کننده امکان پذیر است. دکمه Salt در ماشین ظرفشویی به معنای کاهش مقدار نمک از سطح مجاز و Rnise موجب به حداقل رساندن مواد براق کننده در دستگاه می‌گردد.
معنی rinse در ماشین ظرفشویی

Rnise یا برنامه آبکشی در ماشین ظرفشویی پس از مرحله شستن کامل ظروف اجرا می‌شود. این دکمه به منظور استفاده از آپشن‌های آبکشی اضافی یا با آب داغ به کار برده می‌شود. اگر قصد دارید که آبکشی ظروف یک مرحله اضافه‌تر انجام شود می‌توانید مقدار دمای آب آن را به 80 درجه سانتی‌گراد رسانده و آبکشی کامل و نهایی را اجرا کنید. در حین استفاده از این برنامه در ماشین ظرفشویی از مواد شوینده مخصوص استفاده نمی‌شود. آیا طرز استفاده قرص ماشین ظرفشویی را میدانید؟ مطالب اختصاصی ما در این زمبنه را بخوانید.

 

معنی rinse در ماشین لباسشویی

Rnise در ماشین لباسشویی نیز به معنای آبکشی است. اما این دکمه در شستن لباس‌ها می‌تواند با حالت‌های دیگر موجود بر روی پنل دستگاه ترکیب شده و یک برنامه شستشوی جدید را اجرا کند.
Rnise به همراه دکمه Spin به معنای آبکشی و خشک کردن است. پس از انجام شستشوی کامل لباس‌ها، با توجه به میزان دور مشخص و تنظیم شده در این حالت، لباس‌ها خشک می‌شوند.

Rnise +: معنای این دکمه در ماشین لباسشویی، انجام آبکشی اضافه به مقدار یک دور دیگر است. هرگاه احساس کنید که لباس‌های شسته شده با مایع ماشین ظرفشویی یا پودر شوینده نیاز به آبکشی مجدد دارند می‌توانید با انتخاب دکمه Rnise + این کار را انجام دهید.

Rnise ++: آبکشی را می‌توان با دو مرحله اضافه‌تر انجام داد.
Rnise Hold: یکی از مزیت‌های استفاده شده در دکمه‌های ماشین لباسشویی، امکان توقف در زمان آبکشی است. دکمه Rnise Hold به کاربر این اجازه را می‌دهد تا در صورت نیاز، با نگه داشتن برنامه عملیاتی وقفه‌ای را در آن ایجاد کرده و پس از آن مجدد فرمان اجرای برنامه را با فشردن دکمه شستشو بدهد.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از برندهای تجاری تولید ماشین ظرفشویی، کمپانی ال جی است. تولید محصولات الکترونیکی با کیفیت بالا موجب محبوب شدن این برند در بین مصرف کنندگان شده است.

در زیر معنی برخی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی آورده شده است:
Spary: یکی از مراحل شستشو ظروف، آبفشانی و در واقع خیس خوردن آن‌ها است. در هر بار فشردن این دکمه می‌تواند حجم آبفشانی را از کم به متوسط و شدید تغییر داد.

Dual Spray: به کار بردن این دکمه بر روی برد الکترونیکی با دیجیتال ماشین ظرفشویی ال جی باعث می‌شود تا شرایط آبکشی ظروف در طبقه پایین دستگاه با دما فشار آب بیشتر از سبد طبقه بالایی و در دو مرحله انجام شود.

UV: یکی از شیوه‌های ضدعفونی کردن ظروف، استفاده از اشعه UV است. با اضافه شدن این دکمه در ماشین ظرفشویی ال جی البته در برخی مدل‌ها آن مانند 146D می‌توان تمیزی و بهداشتی بودن ظروف را تضمین کرد.

Care: یکی از برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی، به کار بردن بخار ملایم است. دکمه Care با تولید بخار موجب می‌شود تا تمامی لک‌ها و کثیفی ظروف را به طور کامل از بین ببرد.

معنی کلمات ماشین لباسشویی

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی سامسونگ

تمامی دکمه‌ها و کلمات گفته شده در قسمت اول، به صورت مشترک در انواع مختلف برندهای ماشین ظرفشویی وجود دارند. برخی از کلمات هستند که به صورت اختصاصی تنها برای یک برند استفاده می‌شوند.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی سامسونگ شامل موارد زیر است:
Multi tab: فرمان اجرا شده از طریق این دکمه، قفل کردن عملکرد دستگاه برای کودکان است. با فشار دادن این دکمه در مدت زمان‌های مختلف می‌تواند حالت‌های گوناگونی را ایجاد کرد. به عنوان مثال فشار دادن این دکمه به مدت 3 ثانیه در حین کار منجر به ریست شدن دستگاه می‌شود. فشردن سریع دکمه موجب متوقف شدن برنامه در حال اجرا می‌گردد. اگر قصد داشته باشید از قرص‌های شوینده چندکاره در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید می‌توانید حالت Multi in 1 را در این دکمه انتخاب کنید.  برای اطلاع از قیمت قرص ماشین ظرفشویی از صفحه مربوطه آن دیدن نمایید.

Quick wash: برنامه شستشوی سریع در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای ظروفی که از میزان کثیفی کمتری برخوردار باشد با کمک این دکمه انجام می‌شود. در مرحله اول با دمای 40 درجه پیش شستشو انجام شده و سپس شستن کامل در دمای 50 درجه سانتی‌گراد اعمال می‌شود.

Express: شستشوی ظروف با مقدار کثیفی متوسط در دمای 50 درجه و آبکشی آن‌ها در دمای 60 درجه سانتی‌گراد از طریق فشردن این دکمه انجام می‌شود. مدت زمان اجرای این عملیات یک ساعت خواهد بود.

Normal: یک جریان شستشوی عادی شامل اجرای پیش شستشو در دمای 46درجه ، اجرای شستن کامل در دمای 55 درجه سانتی‌گراد و آبکشی است. با کمک این دکمه در ماشین ظرفشویی سامسونگ این امکان فراهم شده است.

Zome: هرگاه بخواهید شستشو به صورت شدید و ناحیه‌ای انجام شود، از این دکمه استفاده می‌گردد.

Prog: انتخاب و تنظیم برنامه شستشوی ظروف بر اساس نوع و میزان درجه کثیفی آن‌ها موجب می‌شود تا به دستگاه فشار کمتری وارد شود. به همین جهت مقدار کارایی و راندمان ماشین افزایش پیدا کرده و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

Lock: اجرای قفل کودک به منظور جلوگیری از تغییر برنامه در حین کار توسط کودکان است.

Upper / Lower: هر دو این دکمه‌ها، مقدار ظرفیت سبد دستگاه را در قسمت بالا و پایین نشان می‌دهند که به چه میزان می‌توان ظرف وارد ماشین کرد.

ژل ماشین ظرفشویی پریل مدل gold دو فاز حجم ۹۰۰ میلی لیتر لیمویی

155,000 تومان
ویژگی های محصول
 • دارای فرمول قدرتمند
 • قدرت شویندگی و تمیز کنندگی بالا
 • قابل استفاده تا 50 شستشو
 • از بین برنده لکه های سخت و سوخته غذا
 • حاوی نمک و جلادهنده
 • مانع از بوی نامطبوع ظروف
 • دارای قدرت چربی زدایی
 • براق و درخشان کننده ظروف
 • عملکردی بالا در برنامه های زمان کوتاه

قرص ماشین ظرفشویی فینیش 40 عددی کوانتوم Hepsi1arada

179,000 تومان
ویژگی های محصول
 • محافظت از ماشین ظرفشویی در برابر آهک
 • قابلیت نصف شدن قرص
 • محافظت از فیلتر ماشین ظرفشویی
 • درخشان کننده ظروف، مخصوصا ظروف بلور و شیشه‌ای
 • بهترین عملکرد فقط با یکبار شستشو
 • مناسب شستشو حتی در دمای پایین آب
 • با فرمول محافظت از شیشه و بلور
 • قدرت چربی زدایی بالا
 • حاوی نمک و جلادهنده
 • بدون نیاز به پیش شستشوی ظروف

مایع جرم گیر ماشین ظرفشویی فینیش حجم 250 میلی لیتر

63,000 تومان
ویژگی های محصول
 
 • از بین برنده رسوبات آهکی فیلترها
 • از بین برنده چربی ها
 • تمیز کننده و باز کننده لوله های داخلی دستگاه
 • تمیز کننده پمپ تخلیه دستگاه ماشین ظرفشویی
 • افزایش طول عمر دستگاه
 • از بین برنده بوی نامطبوع

قرص ماشین ظرفشویی فینیش 100 عددی پاوربال کوانتوم

450,000 تومان
ویژگی های محصول
 • قدرت تمیز کنندگی فوق العاده قوی
 • براق و درخشان کننده فوق العاده ظروف
 • چربی زدایی عمیق
 • پاک کننده انواع لکه های دشوار

 

جمع بندی

می‌توان گفت اختراع ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف کثیف یکی از بهترین اختراعات انسان بوده است. برای همین منظور برندهای تجاری تولید کننده لوازم‌خانگی برقی درصدد برآمدند تا انواع مختلف ماشین ظرفشویی را بر حسب حجم و مقدار وزن ظروف تولید و به بازار عرضه کنند. پیشنهاد می شود در مطلبی دیگر در خصوص ” علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی ” بخوانید.

نگه‌داری و استفاده صحیح از این دستگاه مستلزم رعایت نکاتی است که از جمله آن‌ها داشتن اطلاعات کافی و مهم در مورد معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی است. در این صورت می‌توانید با آگاهی نسبت به دکمه و نوع عملیات اجرایی، برنامه شست‌وشوی مناسب را انتخاب کنید. این کار موجب بهبود عملکرد دستگاه شده و از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.