محصولات بهداشتی

روش های شستن پرده های توری و حریر

شستن پرده های توری در لباسشویی

پرد‌ه های توری یک از محبوب‌ترین انواع پرده هستند که زیبایی ظاهری آن‌ها سبب محبوبیت هر چه بیشتر این نوع پرده شده است. پرده‌های حریر و توری در مقایسه با دیگر مدل‌های پرده نازکتر هستند، در نتیجه نگهداری و شستن آن‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است و باید دقت داشته باشید تا در طی فرایند شستشو پرده پاره نشود. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای شستن پرده‌های توری در لباسشویی است.

در خصوص شستن پرده‌های توری در لباسشویی باید دقت داشته باشید که پرد‌ه های توری نصب شده در خانه بهترین مکان برای تجمع گرد و غبار محسوب می‌شود، و این موضوع در برخی موارد سبب می‌شود تا بعد از شستن پرده متوجه تغییر رنگ آن شوید. به منظور جلوگیری از بروز چنین شرایطی باید هنگام شستن پرده های توری و حریر به نکات مربوطه توجه داشته باشید. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص این نکات می‌پردازیم. با ما همراه باشید. درباره معنی کلمات روی ماشین لباسشویی بیشتر بدانید.

شستن پردهای حریر در لباسشویی

مراحل شستن پرده‌ های توری در لباسشویی

 

اولین مرحله از مراحل شستن پرده های حریر از بین بردن گرد و غباری است که بر روی پرده می‌نشیند. ممکن است پرده حریر مورد نظر شما گرد و غبار نداشته باشد، در این صورت می‌توانید از این مرحله عبور کنید در غیر این صورت به منظور کاهش میزان گرد و غبار موجود بر روی پرده حریر یا توری باید آن را چند بار با آب سرد آبکشی کنید تا تمام گرد و غبار موجود بر روی آن از سطح پرده خارج شود. چند بار آبکشی با آب سرد برای از بین رفتن گرد و غبار موجود بر روی سطح پرده کافی است، با این وجود اگر می‌خواهید پرده شما تمیز‌تر شود می‌توانید مقداری نمک را در آب سرد مخلوط کرده و سپس پرده را با آن آبکشی کنید.

برای تمیز شستن پرده حریر افراد فکر می‌کنند اضافه کردن مقداری مایع سفید‌ کننده به آب استفاده شده برای شستن پرده لازم است، در این خصوص بهتر است بدانید در بسیاری از موارد استفاده از مایع سفید‌کننده سبب می‌شود تا پرده بعد از خشک شدن مقداری کدر شود. یک جایگزین بسیار مناسب برای مایع سفید‌کننده وجود دارد و آن هم استفاده از جوش شیرین است. به اندازه پودر لباسشویی مورد نیاز برای شستن پرده حریر یا توری به آن جوش شیرین اضافه کنید، تا پرده بدون تغییر رنگ سفید و تمیز شود.

اگر هم قصد دارید تا شستن پرده های حریر در لباسشویی انجام شود، به منظور تمیزی بیشتر بهتر است قبل از شستن پرده توری در لباسشویی گرد و غبار آن را جدا کنید. به این منظور به یک لگن بزرگ نیاز دارید به گونه‌ای که تمام پرده مورد نظر در لگن جای بگیرد. سپس لگن را با آب ولرم یا آب سرد پر کنید. در این قسمت لازم به توضیح است که هدف اصلی از انجام این مرحله این است که تمام گرد و غبار و دود‌های موجود در سطح پرده حریر یا پرده توری از سطح آن جدا شود، در نتیجه باید به میزان آب توجه داشته باشید که آب موجود در لگن پرده را به صورت کامل پوشش دهد.

در این مرحله می‌توانید یک پیمانه سرکه یا یک پیمانه آبلیمو به لگن آب اضافه کنید که اینکار به منظور تمیزی بیشتر پرده انجام می‌شود. بعد از این مرحله پرده حریر را در آب تکان دهید تا گرد و غبار آن جدا شود. اگر هم وقت دارید بهتر است شب تا صبح به پرده اجازه دهید تا در آب لگن خیس شود. بعد از این مرحله تمام گرد و غبار و دود‌ه های موجود بر روی پرده از بین می‌رود و می‌توانید پرده توری را درون ماشین لباسشویی قرار داده و برنامه شستشوی آن را تنظیم کنید. به این ترتیب شستن پرده های حریر در لباسشویی انجام می‌شود. در مورد برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی بیشتر بدانید.

شستن پردهای توری در لباسشویی ال جی

مناسب‌ترین شوینده برای شست وشوی پرده توری و حریر در لباسشویی

پرده های توری و حریر ممکن است بعد از مدتی استفاده و به واسطه چند بار شستشو آهار خود را از دست بدهند و به اصطلاح بی‌حالت شوند. اگر پرده های شما هم چنین حالتی دارند، نگران نباشید. به راحتی می‌توانید با استفاده از یک لیوان نشاسته پرده های خود را به حالت اولیه بازگزدانید. به این منظور کافی است که یک لیوان نشاسته را در آب سرد حل کرده و سپس به محلول حاصل مقداری حرارت دهید تا به لعاب برسد.

بعد از این مرحله ترکیب به دست آمده از نشاسته را در یک لگن آب سرد حل کرده و اجازه دهید تا پرده توری به مدت نیم ساعت در محلول بماند. بعد از این مدت پرده را آویزان کرده تا خشک شود. به طور کلی روش‌های زیادی برای تمیز شدن پرده های توری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به استفاده از جوش شیرین برای شستن پرده های توری اشاره کرد.

 • جوش شیرین

برخی از افراد تصور می‌کنند شستن پرده های توری در لباسشویی به میزان کافی آن‌ها را تمیز نمی‌کند. به این افراد توصیه می‌شود قبل از شستن پرده های حریر در لباسشویی از جوش شیرین استفاده کنند. به این منظور کافی است که قبل از شستن پرده های توری در لباسشویی یک لگن را از آب پر کرده و مقداری جوش شیرین را درون آن حل کنید. سپس صبر کنید تا پرده حریر درون محلول آب و جوش شیرین خیس بخورد و بعد از این مرحله نسبت به شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ اقدام کنید.

 

 • سفید‌کننده

از دیگر روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ و سایربرند های ماشین لباسشویی مؤثرتر واقع شود، استفاده از سفید‌کننده است. در این خصوص بهتر است به این نکته اشاره شود که قبل از خیساندن پرده در محلول آب و مایع سفید‌کننده بهتر است در ابتدا گرد و غبار موجود بر روی پرده حریر به طور کامل جدا شود.

سپس پرده را در محلول حاصل از ترکیب آب و مایع سفید‌کننده بخیسانید و در نهایت به شستن پرده های توری در لباسشویی ال جی و سایربرند های ماشین لباسشویی اقدام کنید. شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ و نیز شستن پرده های توری در لباسشویی ال جی برنامه‌های خاص خود را دارند. به این معنا که قبل از شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ باید تنظیمات مربوط به شستن گرده حریر را در لباسشویی فعال کنید. برای مشاهده قیمت مایع سفید کننده از صفحه فروشگاه سایت ما بازدید نمایید.

 

 • لکه بری پرده حریر و توری

در برخی از موارد پرده حریر یا پرده توری به دلایل مختلفی لکه می‌شود. در چنین شرایطی قبل از شستن پرده های توری در لباسشویی ال جی لازم است تا لکه ایجاد شده از بین برود و سپس پرده را در لباسشویی شست و شو دهید. برای از بین بردن لکه پرده های حریر هم روش‌های مختلفی وجود دارد که در این قسمت به توضیح در خصوص برخی از این موارد می‌پردازیم. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای از بین بردن لکه پرده حریر استفاده از مواد سفید‌ کننده است. بسیاری از لکه‌ها به راحتی توسط مایع سفید‌ کننده از بین ‌می‌روند. در برخی شرایط افراد به دلایل مختلفی تمایلی به استفاده از مایع سفید‌ کننده ندارند، در چنین شرایطی سرکه می‌تواند یک جایگزین مناسب برای مایع سفید‌ کننده باشد.

در خصوص تمیز کردن لکه پرده حریر توجه داشته باشید که قبل از تمیز کردن لکه بهتر است ابتدا پرده را درون یک لگن آب سرد قرار دهید تا گرد و غبار و آلودگی آن از بین برود. در مرحله دوم آب لگن را خالی کرده و مجدد آب کنید. به منظور لکه بری پرده حریر بهتر است از آب سرد استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که پرده حریر بسیار حساس بوده و چنگ زدن به منظور لکه بری گزینه مناسبی نیست. در برخی موارد لکه ایجاد شده با یکبار شستن از بین نمی‌رود، در نتیجه باید مراحل لکه بری پرده حریر را چند بار تکرار کرده تا به نتیجه مورد نظر برسید. پس از از بین رفتن لکه مورد نظر می‌توانید از روش شستن پرده های توری در لباسشویی استفاده کنید. در نهایت هم پرده را در فضای باز به طور کامل پهن کنید تا خشک شود. پهن کردن صحیح پرده مهم است تا در مدت زمان خشک شدن پرده چروک نشود. پیشنهاد می شود مطلب ما در خصوص ” شستن پتو با ماشین لباسشویی اسنوا ” را بخوانید.

 

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

 

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ و ال جی پرداختیم. دانستید که بافت پرده حریر به گونه‌ای است که سبب می‌شود تا گرد و غبار زیادی بر روی آن قرار بگیرد. در نتیجه قبل از شستن پرده های حریر در لباسشویی سامسونگ باید ابتدا پرده را با آب سرد آبکشی کرده تا گرد و غبار آن خارج شود. برای شستن پرده های توری در لباسشویی ال جی هم تنظیمات خاصی وجود دارد به این منظور باید ماشین لباسشویی را برای شستن پرده حریر تنظیم کرده و سپس پرده را درون آن قرار دهید. بافت پرده حریر حساس است و عدم تنظیم برنامه لباسشویی برای شستن پرده حریر ممکن است سبب آسیب دیدن بافت پرده شود. اگر هم پرده حریر لکه باشد قبل از شستن آن در لباسشویی می‌توانید با استفاده از موادی نظیر سفید‌ کننده آن را لکه‌گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.