محصولات بهداشتی

شستن پتو در ماشین لباسشویی

شستن پتو با ماشین لباسشویی

پتو از جمله وسایلی هست که به دلیل استفاده زیاد و مکرر احتمال کثیف شدن آن‌ها زیاد است. از طرفی دیگر با شروع فصل بهار و رسیدن به خانه تکانی آخر سال یکی از رایج‌ترین سؤال‌هایی که برای بانوان ایجاد می‌شود، این است که آیا امکان شستن پتو با ماشین لباسشویی وجود دارد؟ در خصوص پتو باید به این نکته توجه داشت که بزرگی و حجم آن سبب شده تا سشتشوی دستی گزینه مناسبی برای آن نباشد، زیرا در این صورت به درستی شسته نمی‌شود. ماشین لباسشویی با در نظر گرفتن نکات مربوطه می‌تواند یک گزینه مناسب برای شستن پتو باشد، اما اگر به نکات مربوطه دقت نداشته باشید این احتمال وجود دارد که طی فرایند شستشو پتو یا ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند، یا اینکه پتو خراب شود.

از جمله این نکات توجه به نوع لباسشویی است، زیرا تنها برخی از ماشین‌های لباسشویی دارای قابلیت شستن پتو هستند و برخی دیگر تنها برای لباس کاربرد دارند. از طرفی دیگر ماشین لباسشویی مناسب برای شستن پتو نیز تنظیمات خاص خود را دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به توضیح بیشتر در خصوص شستن پتو در ماشین لباسشویی بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید.

برنامه شستن پتو در لباسشویی سامسونگ

آیا همه نوع پتو را می‌توان در لباسشویی شست؟

پتو‌ها دارای طرح و رنگ‌های بسیار متنوعی هستند که برای شستن پتو در لباسشویی بهتر است به آن توجه شود. نکته مثبتی که در خصوص پتو وجود دارد، این است که پتو‌ها نیز همانند بسیاری از لباس‌ها در گوشه خود یک برچسب تحت عنوان برچسب محدودیت‌ها دارند که بر روی آن محدودیت‌های شست و شوی پتو مشخص شده است. بنابراین اگر قصد شستن پتو درمثلا لباسشویی سامسونگ را دارید، قبل از هر کاری ابتدا باید به برچسب روی پتو دقت داشته باشید.

برخی از پتو‌ها منع شستن در لباسشویی را دارند که در بسیاری از موارد این منع به این دلیل است که پتو در طی فرایند شستن درون ماشین لباسشویی لطافت خود را از دست می‌دهد، به همین دلیل بهتر است برای شستن این پتو‌ها از روش دیگری استفاده کنید. پتو‌هایی که منع شستشو درون لباسشویی را ندارند، باز هم شرایط خاص خود را دارا هستند از جمله این شرایط می‌توان به دمای آب لباسشویی اشاره کرد. خوشبختانه بر روی برچسب مخصوص پتو دما نرمال برای شستن پتو نیز مشخص شده است که با توجه به آن و رعایت دما می‌توانید بدون آسیب دیدن بافت پتو، پتو را درون ماشین لباسشویی بیندازید تا شسته شود. مطلب ما در خصوص شستن حوله در ماشین لباسشویی را بخوانید.

در چه لباسشویی می‌توان پتو شست؟

برای شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی و دیگر انواع ماشین لباسشویی بهتر است به این نکته دقت داشته باشید که تمام انواع ماشین لباسشویی برای شستن پتو مناسب نیستند و شستن پتو درون آن‌ها می‌تواند به ماشین لباسشویی آسیب وارد کند. بنابراین قبل از تصمیم به شستن پتو در ماشین لباسشویی بهتر است ابتدا به وزن و تنظیمات ماشین لباسشویی مورد نظر توجه داشته باشید. ماشین لباسشویی ظرفیت محدودی دارد و باید به همان میزان درون آن لباس یا پتو قرار داده شود.

در توضیح بیشتر باید گفت حتماً ماشین لباسشویی وزن‌های مختلفی دارد به عنوان مثال ماشین لباسشویی ۵ کیلویی، ماشین لباسشویی ۸ کیلویی و… که هر کدام متناسب با ظرفیت خود گنجایش دارند. از طرفی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بافت پتو به گونه‌ای است که هنگام شستن در ماشین لباسشویی آب زیادی را به خود جذب می‌کند، که این موضوع سبب افزایش وزن آن می‌شود. ماشین لباسشویی مناسب برای شستن پتو است که با در نظر گرفتن میزان افزایش وزن پتو باز هم ظرفیت متناسب با آن را داشته باشد.

شستن پتو با ماشین لباسشویی اسنوا

مراحل شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی

شستن پتو در لباسشویی سامسونگ و دیگر انواع لباسشویی مراحل خاص خود را دارد. در ابتدا باید مطمئن شوید که شستن پتو در ماشین لباسشویی به بافت پتو آسیب وارد نمی‌کند که از طریق چک کردن برچسب پتو می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید. در مرحله دوم باید به بررسی این مورد بپردازید که آیا شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی و نیز شستن پتو در لباسشویی سامسونگ به ماشین لباسشویی آسیب وارد نمی‌کند که با بررسی کردن ظرفیت و گنجایش ماشین لباسشویی می‌توانید این موضوع را بررسی کنید.

اگر مراحل گفته شده را بررسی کردید و مشکلی نبود می‌توانید پتو را در ماشین لباسشویی بشورید که به این منظور در ابتدا باید در فضای بیرون پتو را به درستی بتکانید، هدف از اینکار بیرون کردن مو، زباله و هر گونه آلودگی خارجی است که ممکن است بر روی پتو وجود داشته باشد. برای شستن پتو در ماشین لباسشویی توجه به این نکته بسیار مهم است زیرا در صورت وجود زباله خارجی بر روی پتو ممکن است طی فرایند شستشو درون فیلتر‌های ماشین لباسشویی گیر کرده و مشکل ساز شود. پس از این مرحله می‌توانید پتو را درون ماشین لباسشویی قرار داده و با استفاده از یک مایع شستشو مناسب پتو را بشویید.

نکته دیگری که در این خصوص وجود دارد، این است که برخی از پتو‌ها به اصطلاح رنگ می‌دهند به این معنا که طی فرایند شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی یا شستن پتو در لباسشویی سامسونگ این احتمال وجود دارد که پتو رنگ خود را به آب بدهد و هنگامی که پتو را از ماشین لباسشویی خارج می‌کنید، با یک پتو بی‌رنگ مواجه شوید. در مورد چنین پتو‌هایی اگر پارچه دیگری همراه آن‌ها درون لباسشویی وجود داشته باشد احتمال تغییر رنگ آن نیز بسیار زیاد است.

برای جلوگیری از بروز چنین حالتی برای شستن پتو در ماشین لباسشویی بهتر است قبل از شستن از پتو تست رنگ گرفته تا از ثبات رنگ آن اطمینان حاصل کنید. به این منظور شما به یک تشت آب و یک حوله یا پارچه تمیز نیاز دارید. گوشه پتو را درون ظرف آب بگذارید و اجازه دهید به طور کامل خیس شود. پس از خیس شدن کامل گوشه پتو با حوله یا پارچه تمیز بر روی آن بکشید، اگر حوله به واسطه کشیده شدن بر روی پتو رنگی و لکه دار شد، به این معنا است که پتو رنگ می‌دهد و بهتر است برای شستن آن را درون لباسشویی قرار ندهید.  برای خرید لکه بر لباس از صفحه مربوطه دیدن نمایید.

شستن پتو در لباسشویی ال جی

برنامه مخصوص شستشوی پتو در لباسشویی ال جی؟

بعد از رعایت تمام نکات مربوط به شستن پتو در لباسشویی نوبت به آن رسیده تا پتو را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. در این خصوص بهتر است بدانید که شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی شرایط و نکات خاص خود را دارد. نسل جدید ماشین‌های لباسشویی برای شستن پتو برنامه‌های خاصی دارند. که برای تنظیم این موارد برای شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی باید به نوع پتو، دمای آب مورد نظر، تعداد دفعات آبکشی، مایع لباسشویی مناسب و… توجه کنید و تمام این موارد را تنظیم کنید.

در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص برنامه‌های شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی می‌پردازیم: برنامه شستشوی DUVET که به منظور شستشوی پتو‌های فایبرگلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه شستشوی BULKY برای شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی که برای شستن انواع پتو و نیز انواع حوله مناسب است، و برنامه شستن BLANKET که بیشتر در لباسشو‌هایی قدیمی‌تر وجود دارد و برنامه مناسب برای شستن پتو است. در مورد روش صحیح شستن پرده های توری در لباسشویی میدانید؟

برنامه مخصوص شستشوی پتو در لباسشویی سامسونگ؟

برای شستن پتو در لباسشویی سامسونگ نیز باید به نکات و برنامه‌های مربوط به آن توجه داشته باشید. برنامه مورد نیاز برای شستن پتو در لباسشویی سامسونگ بیشتر به مدل لباسشویی مورد نظر شما بستگی دارد. در ادامه به توضیح در خصوص چند برنامه محبوب شستن پتو در لباسشویی سامسونگ می‌پردازیم: برنامه BLANKET COURSE که مناسب شستن پتو در لباسشویی سامسونگ است و نیز برنامه BEDDING به منظور شستن پتو در لباسشویی سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعد از شستن پتو در لباسشویی سامسونگ نوبت به خشک کردن پتو می‌رسد. با توجه به اینکه در طی فرایند شستن پتو آب زیادی جذب می‌کند، وقتی آن را از لباسشویی خارج می‌کنید، مقداری رطوبت دارد. بسیاری از پتو‌ها را نمی‌توان اتو کرد زیرا اینکار سبب آسیب وارد شدن با بافت پتو می‌شود. بسیاری از پتو‌ها این منع استفاده از اتو را بر روی برچسب خود دارند. بنابراین بهترین روش برای خشک کردن پتو این است که آن را صاف و بدون چروک در محیط باز پهن کنید تا رطوبت و خیسی آن به طور کامل خشک شود.

از چه شوینده‌ای برای شستن پتو در ماشین لباسشویی استفاده کنیم:
یکی از مهمترین مراحل شستن پتو در ماشین لباسشویی انتخاب یک شوینده مناسب است. شوینده‌ای که نه تنها به ماشین لباسشویی آسیب وارد نکند بلکه از قدرت پاک کنندگی بالایی برخوردار باشد و بتواند به طور کامل پتو را تمیز کند‌. امروزه شوینده‌های موجود در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل خریداران هنگام خرید بین گزینه‌های مختلف دچار شک می‌شوند. در چنین شرایطی دانستن ویژگی‌های یک شوینده مناسب برای شست و شوی مانند شستن پتو در ماشین لباسشویی به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

ناگفته نماند که یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر روی کیفیت شستشو، نوع شوینده‌ای است که استفاده می‌کنید. شوینده‌های مناسب شستن پتو به صورت مایع، جامد و پودر در بازار موجود هستند‌. اگر در طی فرایند شستن پتو در ماشین لباسشویی تمایل دارید تا نرمی و لطافت پتو حفظ شود، بهتر است تا از صابون‌های شوینده ماشین لباسشویی استفاده کنید‌. همچنین استفاده از شوینده‌های حاوی نرم‌کننده به لطافت بیشتر پتو کمک می‌کند. اگر هم دوست دارید تا شوینده به سرعت در آب حل شود، گزینه مناسب برای شما استفاده از مایع شوینده مناسب لباسشویی است‌. اگر پتو مورد نظر دارای رنگ سفید و روشن می‌باشد بهتر است برای شستن آن از قرص ماشین لباسشویی استفاده کنید.برای شست و شو میتوانید از مایع سفید کننده وایتکس هم استفاده نمایید.

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص شستن پتو در ماشین لباسشویی پرداختیم. دانستید که برای شستن همه انواع پتو نمی‌توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید، زیرا برخی از پتو‌ها منع شستن در لباسشویی دارند و ممکن است شستن آن‌ها در ماشین لباسشویی به بافت آن‌ها آسیب وارد کند. از طرفی انواعی از پتو هم هستند که به راحتی قابل شستن در لباسشویی هستند که البته برای آن بهتر است به چند نکته از جمله وزن پتو و ظرفیت لباسشویی دقت کنید.

برای شستن پتو در ماشین لباسشویی باید از ماشین لباسشویی استفاده شود که گنجایش پتو را داشته باشد، به ویژه اینکه پتو در طی فرایند شستن آب زیادی جذب کرده و وزن آن افزایش پیدا می‌کند. در پایان هم دانستید که انتخاب درست شوینده لباسشویی بر روی کیفیت شستن پتو در ماشین لباسشویی تأثیر زیادی دارد و بهتر است از مواد با کیفیت استفاده کنید تا نه تنها به ماشین لباسشویی آسیب وارد نشود، بلکه پتو نیز تمیزتر شسته شود‌. در مطلبی دیگر در خصوص ” برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ ” بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.