محصولات بهداشتی

نحوه شستن حوله در ماشین لباسشویی + برنامه حوله سامسونگ و ال جی

شستن حوله در ماشین لباسشویی

حوله از جمله پرکاربردترین وسایل خانه است که به واسطه استفاده زیاد در فواصل زمانی کوتاه کثیف شده و نیاز به شستشو دارد. از طرفی دیگر حوله در بسیاری از موارد تماس مستقیم با پوست بدن یا صورت دارد به همیت دلیل تولید‌کنندگان حوله را از الیاف نرم و لطیف تولید می‌کنند. در طی فرایند شستشو اگر به نحوه صحیح شستن حوله در ماشین لباسشویی دقت نشود، احتمال از بین رفتن نرمی آن و به عبارتی دیگر آسیب دیدن بافت حوله وجود دارد. این موضوع به درستی نشان‌دهنده اهمیت توجه به شستشو صحیح حوله است.

اگر قصد شستن حوله با ماشین لباسشویی را دارید، بهتر است بدانید که برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی برند‌های مختلف تقریباً یکسان بوده و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. به این ترتیب با یادگیری برنامه شستن حوله با یک برند ماشین لباسشویی می‌توانید حوله را به درستی در انواع لباسشویی شستشو دهید. با این وجود برنامه شستشو حوله با ماشین لباسشویی نکات و شرایط خاص خود را دارد که در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص این نکات می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای شستن حوله در ماشین لباسشویی با ما همراه باشید. در مطلبی دیگر برنامه شستن پتو با ماشین لباسشویی را بخوانید.

برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی
از چه ماده‌ای برای شستن حوله‌ها در ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

در قسمت قبل به اندازه‌ی مورد نیاز بر روی اهمیت حوله و اهمیت توجه به نکات شستشو آن اشاره کردیم. بنابراین از هر ماده‌ی شوینده نمی‌توان برای شستن حوله در ماشین لباسشویی استفاده کرد. زیرا ماده‌ی شوینده غیر استاندارد می‌تواند سبب از بین رفتن نرمی و لطافت حوله شود. برای انتخاب ماده مناسب برای شستن حوله با ماشین لباسشویی باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص برخی از این نکات می‌پردازیم.

نکته اول توجه به رنگ حوله است. به این معنا که شستن حوله‌های سفید با حوله‌های رنگی انتخاب درست و مناسبی نیست. در این خصوص باید گفت برخی از البسه یا حوله ثبات رنگ ندارند و در طی فرایند شستشو رنگ خود را به آب پس می‌دهند. به این ترتیب اگر در بین حوله‌های شما چنین جنس حوله‌ای وجود داشته باشد ممکن است رنگ دیگر حوله‌ها را نیز خراب کند. بهترین پیشنهاد این است که قبل از شستن حوله با ماشین لباسشویی حوله‌ها را تست رنگ کنید. برای اینکار شما به یک لگن آب و یک حوله یا پارچه تمیز نیاز دارید. بهتر است رنگ این پارچه روشن باشد.

در مرحله بعد قسمتی از حوله مورد نظر خود را که قصد شستن ان در در لباسشویی را دارید را با استفاده از آب موجود در لگن خیس کنید و کمی صبر کنید تا قسمت مورد نظر شما به طور کامل خیس شود. پس از ان با یک پارچه خشک و تمیز بر روی قسمت خیس حوله بکشید. بعد از این مرحله اگر روی پارچه تمیز شما لک شد به این معنا است که حوله شما ثبات رنگ ندارد و بهتر است به جای شستن حوله در ماشین لباسشویی از روش دیگری برای شستن آن استفاده کنید.

علاوه بر این مورد به منظور شستن حوله با ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر انواع لباسشویی بهتر است حوله‌ها را تفکیک رنگ کرده به این ترتیب که حوله‌های رنگی با یکدیگر شسته شوند و حوله‌های رنگ روشن و سفید نیز با یکدیگر شسته شوند. برای شستن حوله‌های رنگی از مایع شستشو مناسب برای حوله‌های رنگی و برای حوله‌های سفید از مایع شستشو مناسب برای حوله‌های سفید استفاده کنید. زیرا هر نوع ماده شوینده مناسب برای همان رنگ حوله است و کمترین آسیب را به بافت و رنگ حوله وارد می‌کند.

در انتخاب ماده مناسب برای شستن حوله باید به نکات دیگری نظیر غلظت مایع مورد نظر نیز توجه کنید. ماده مورد نظر شما باید غلظت مناسب داشته باشد تا به راحتی در آب حل شده و به درون بافت حوله نفوذ کند. از ماده شوینده‌ای برای شستن حوله با ماشین لباسشویی استفاده کنید که استاندارد‌های لازم را داشته و به طور کلی با کیفیت باشد. میزان ماده استفاده شده برای شستن حوله در ماشین لباسشویی نیز مهم است.

ماده مورد نظر باید به میزان مورد نیاز استفاده شود. برخی از افراد تصور می‌کنند که استفاده بیشتر از ماده لباسشویی به معنای تمیزی بیشتر است. این یک باور اشتباه بوده و در برخی موارد سبب از بین رفتن لطافت بافت حوله نیز می‌شود. ماده شستشو باید با توجه به حجم حوله‌ها تعیین شود.

برای شستن حوله در ماشین لباسشویی

برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی سامسونگ

برای شستشو صحیح حوله باید برنامه شستن حوله در لباسشویی را بدانید. زیرا لباسشویی‌های جدید به نحوی طراحی شده‌اند که برای شستن هر نوع لباس یا حوله برنامه خاص خود را دارند. برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی سامسونگ و به طور کلی برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی بسیار ساده بوده و تنها تنظیم کردن قابلیت‌های لباسشویی است. با وجود ساده بودن برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی سامسونگ این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بی‌توجهی به آن می‌تواند سبب آسیب به بافت حوله شود.

علاوه بر برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی سامسونگ نکات دیگری نیز حائز اهمیت است. قبل از شروع فرایند شستشو بهتر است حوله را بر اساس رنگ تفکیک کرده و پس از ان به طور کامل بتکانید تا زباله‌ای در بین آن‌ها وجود نداشته باشد، زیرا این زباله درون لباسشویی می‌تواند سبب مسدود شدن فیلتر‌های ان شود. پس از اینکه حوله در لباسشویی شسته شد ان را در فضای باز یا در مقابل آفتاب پهن کرده تا به طور کامل خشک شود. به منظور ارتقا سطح بهداشت خانه و خانواده توصیه می‌شود تا حوله را در فواصل زمانی 3 یا 4 روزه به صورت مرتب درون لباسشویی بشویید.

نکات مهم در شستن حوله‌ها در ماشین لباسشویی

برای شستن حوله در ماشین لباسشویی بهتر است به نکات شستشو حوله توجه داشته باشید تا نتیجه شستشو بهتر و با کیفیت‌تر باشد. از جمله مهمترین نکات برای شستن حوله با ماشین لباسشویی سامسونگ این است که ماشین لباسشویی را بیش از حد سنگین نکنید. اینکار علاوه بر اینکه سبب می‌شود تا حوله به طور کامل شسته نشود، به خود ماشین لباسشویی نیز اسیب جدی وارد می‌کند. در برخی موارد ممکن است شخص میزان مناسبی حوله درون لباسشویی قرار داده باشد اما پس از روشن شدن ماشین لباسشویی متوجه سنگین بوده آن می‌شود.

برای جلوگیری از بروز چنین حالتی باید به این نکته توجه داشته باشید که بافت حوله به گونه‌ای است که میزان زیادی آب را به درون خود جذب می‌کند و این موضوع خود سبب سنگین شدن لباسشویی می‌شود. با توجه به این نکته باید حجم مناسبی از حوله را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. بهترین پیشنهاد برای شستن حوله با ماشین لباسشویی سامسونگ این است که به میزان نصف ظرفیت لباسشویی مورد نظر درون آن حوله قرار دهید.

برای شستن حوله در ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برند‌های لباسشویی بهتر است از آب گرم استفاده کنید. در خصوص این نکته لازم به توضیح است که شستن البسه و حوله با اب سرد سبب می‌شود تا کیفیت ان بیشتر حفظ شود، اما در خصوص شستن حوله هدف بیشتر تمیزی حوله است و شستن با آب گرم سبب تمیزی بیشتر می‌شود. با شستن حوله در آب گرم تمام باکتری‌های احتمالی که ممکن است روی سطح حوله وجود داشته باشند از بین ‌می‌روند. بهترین دما برای شستن حوله که سبب از بین رفتن تمامی قارچ‌ها و میکروب‌های سطح آن می‌شود، دمای اب 40 درجه سانتی‌گراد است.

شستن حوله با ماشین لباسشویی

برای شستن حوله در ماشین لباسشویی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شستن لباس و حوله با یکدیگر و به طور همزمان به دو دلیل انتخاب مناسبی نیست. دلیل اول این است که بافت بسیاری از حوله‌ها پرز دارد و شستن حوله با لباس سبب می‌شود تا لباس‌ها پرز بگیرند و این مورد بر روی زیبایی ظاهری ان‌ها تأثیر دارد. علت دوم هم حفظ پاکیزگی حوله است. زیرا در شستشو همزمان حوله و لباس با یکدیگر احتمال انتقال آلودگی بیماری‌هایی نظیر بیماری پوستی از لباس به حوله وجود دارد.

یکی از دغدغه‌های اصلی شستن حوله درون ماشین لباسشویی از بین رفتن کیفیت رنگ حوله مورد نظر است. در این باره باید گفت استفاده از نرم‌کننده در طی فرایند شستشوی حوله می‌تواند بر روی این موضوع مؤثر باشد. بهتر است برای شستن حوله نکات مربوط را رعایت کرده، با رعایت این نکات دیگر نیاز به استفاده از نرم‌کننده نیست. با این وجود یک روش مؤثر برای حفظ کیفیت رنگ حوله در طی فرایند شستشو حوله در ماشین لباسشویی وجود دارد و ان هم استفاده از سرکه سفید می‌باشد. هنگام شسستن حوله درون ماشین لباسشویی در حدود یک چهارم فنجان سرکه سفید را به شوینده ماشین لباسشویی (پودر یا مایعی که درون لباسشویی میریزید) اضافه کنید. پیشنهاد میشود در مورد شستن پردهای حریر در لباسشویی بیشتر بخوانید.

پودر لکه بر لباس وانیش(Vanish OXI ADVANCE )

180,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • قدرت لکه‌بری فوق‌العاده قوی
 • از بین برنده بوی بد و خوشبو کننده
 • درخشان کننده البسه
 • اثربخشی حتی در دمای 30 درجه
 • بدون تغییر در رنگ لباس
 • مناسب استفاده روزانه برای لباس‌های پنبه، پلی‌استر

مایع نرم کننده لباس یوموش (Yumoş) با رایحه گل یاس

120,000 تومان
ویژگی های محصول:
 • نرم کننده
 • لطافت بخش
 • خوش بو کننده
 • جلوگیری از تداخل رنگ ها در لباس

مایع لکه بر لباس ونیش لباس های رنگی

95,000 تومان
ویژگی ها:
 • از بین برنده سخت ترین لکه های لباس های رنگی
 • عدم آسیب به بافت پارچه
 • حفظ و تثبیت رنگ لباس
 • از بین برنده چربی های روی لباس
 • قدرت پاک کنندگی بالا

ژل لباسشویی پرسیل رنگین شوی حجم 4200 میلی لیتر

290,000 تومان
ویژگی های محصول
 • حاوی آنزیم های لکه بر قوی
 • از بین برنده چربی ها و لکه های روی لباس
 • ممانعت از آسیب دیدگی بافت لباس
 • پیشگیری از ترکیب رنگ لباس
 • قابل استفاده در دمای پایین
 • برابر با 9 کیلوگرم پودر لباسشویی
 • مناسب برای 60 بار شست و شو
 • قابل حل شدن در دمای پایین

یکی از رایج‌ترین اشتباهات برای شستن حوله در ماشین لباسشویی ال جی استفاده از وایتکس است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که استفاده از وایتکس سبب تمیزی بیشتر حوله می‌شود، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده وایتکس در چند بار شستشو سبب می‌شود تا تار و پود حوله آسیب ببیند. توصیه می‌شود به هیچ وجه برای شستن حوله از مواد شیمیایی نظیر وایتکس استفاده نشود. این مواد علاوه بر اسیب به بافت حوله ممکن است به واسطه تماس حوله با پوست سبب بروز حساسسیت نیز شوند.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص شستن حوله در لباسشویی پرداختیم. برای شستن بهتر حوله درون لباسشویی می‌توانید از حقه توپ تنیس استفاده کنید. برای عملی کردن این حقه شما نیاز به یک توپ تنیس دارید که ان را به همراه حوله‌ها درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهید. اینکار مزایای زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: وجود توپ تنیس در طی فرایند شستشو به نوعی نقش بوگیر را ایفا می‌کند و به این ترتیب از بو گرفتن البسه موجود در ماشین لباسشویی جلوگیری می‌شود. مزیت دوم آن تأثیر‌گذاری این حقه بر روی نرمی و لطافت بیشتر حوله پس از شستشو است. جالب است بدانید استفاده از حقه توپ تنیس حتی بر روی زمان خشک شدن حوله نیز مؤثر بوده و سبب کاهش مدت زمان مورد نیاز برای خشک شدن ان می‌شود. پیشنهاد میشود مطلب ما در خصوص ” معنی دکمه های ماشین لباسشویی” را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.