محصولات بهداشتی

معرفی بهترین شوینده ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی

بهترین شوینده ماشین ظرفشویی

یکی از لوازم خانگی‌های بسیار کاربردی در آشپزخانه، ماشین ظرفشویی است. خرید ماشین ظرفشویی مخصوصا در سال‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است اما پس از انتخاب ماشین ظرفشویی مد نظر خود، سؤالی که پیش می‌آید این است که بهترین شوینده ماشین ظرفشویی کدام است؟
برای اینکه بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید، لازم است تا در ابتدا با انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا به ذکر نکاتی در این باره و پاسخ این سؤال که چه شوینده‌ ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است بپردازیم.

انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی کدامند و بهترین شوینده ماشین ظرفشویی چیست؟

بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی

• قرص‌ های ماشین ظرفشویی

چه شوینده ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است؟ قرص

قرص‌های ماشین ظرفشویی(Dishwasher Tablet )، پودر‌های فشرده شده‌ای هستند که شکل ظاهری آن‌ها شبیه قرص است و در محفظه جاقرصی ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرند. خود قرص‌های ماشین ظرفشویی می‌تواند نیمی از آن ژل باشد یا اینکه کل آن از ژل درست شده باشد.
این قرص‌ها، از انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی هستند که محبوبیت زیادی در میان استفاده‌کنندگان از ماشین ظرفشویی دارد. دقت داشته باشید که قرص‌های ماشین ظرفشویی متناسب با ماشین ظرفشویی هستند پس از آن‌ها فقط در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. برخی در پاسخ به این سؤال که چه شوینده‌ ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است بدون شک قرص ماشین ظرفشویی را انتخاب می‌کنند. برای آگاهی از قیمت قرص ماشین ظرفشویی فینیش، از بخش فروشگاهی بازدید نمایید.

 

مزایای قرص‌های شست و شو برای ماشین ظرفشویی:

 • برخی می‌گویند که بهترین شوینده ماشین ظرفشویی، قرص‌ها هستند چرا که استفاده از آن‌ها راحت‌تر است.
 • کار با قرص ماشین ظرفشویی ساده است و خیلی کم پیش می‌آید که قرص باز نشود. البته اگر همه جوانب و نکات را در نظر بگیرید، مشکلی در این خصوص به وجود نمی‌آید.
 • قرص‌های ماشین ظرفشویی، کف بیش از حد یا کف کم تولید نمی‌کنند به همین دلیل در رده بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرند.
 • قرص‌های ماشین ظرفشویی به دلیل داشتن مواد کمک‌کننده شست و شو، ظروف را با کیفیت بالاتری می‌شوید
 • اگر قرص ماشین ظرفشویی شما از برند خوبی تهیه شده باشد خود ماشین ظرفشویی را نیز می‌شوید.
 • انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی:
 • قرص‌های ماشین ظرفشویی معمولی
 • قرص‌های ماشین ظرفشویی کوانتوم: ساختار ژلاتینی دارد و نسبت به دو گروه دیگر بهتر است.
 • قرص‌های ماشین ظرفشویی همه کاره: نسبت به دو گروه قرص ماشین ظرفشویی، شست و شوی بهتری دارد.

ویژگی‌های قرص ماشین ظرفشویی خوب:
• قدرت پاک کنندگی بالا
• توانایی صرفه‌جویی در انرژی و آب
• صرفه‌جویی در هزینه
• سهولت در استفاده

 

پیشنهاد می شود برای خرید قرص ماشین ظرفشویی فیری از بخش محصولات بازدید نمایید.

• پودر‌های شوینده ماشین ظرفشویی

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

عده‌ای در پاسخ به این سؤال که چه شوینده‌ ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است، معتقداند پودر‌ها قابلیت شست و شوی بهتری دارند. پودر‌های شوینده ماشین، در محفظه ماشین ظرفشویی ریخته می‌‎شود و بیشتر برای مواقعی کاربرد دارد که تعداد ظروف شما برای شست و شو در ماشین ظرفشویی کم است.

در صورتی که از پودر شست و شو استفاده می‌کنید، باید بدانید که این پودر‌ها خاصیت لکه بری فوق‌العاده‌ای دارند اما برای شست و شوی ظروف بلوری و شیشه‌ها زیاد مناسب استفاده نیستند.

مزایای پودر‌های شوینده ماشین ظرفشویی:

 • قابل استفاده برای ظروف کم.
 • لکه بری فوق‌العاده مخصوصا از بین بردن لکه‌های چربی
 • ارزان بودن
  بنابراین پودر‌های شوینده ماشین ظرفشویی نیز جزء بهترین شوینده ماشین ظرفشویی به شمار ‌می‌روند.

 

• ژل‌ های شست و شو

مزایای ژل شست و شو برای ماشین ظرفشویی

ژل‌ها نیز جزء بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی به حساب می‌آیند و مانند پودر‌ها در محفظه ماشین ظرفشویی ریخته می‌شود. ژل‌ها از نظر هزینه، قیمت بالاتری نسبت به سایر شوینده‌های ماشین ظرفشویی دارند. ممکن است برخی ژل‌های شست و شو را با مایع ظرفشویی اشتباه بگیرند اما هرگز از ماشین ظرفشویی به جای ژل شست و شو استفاده نکنید. این کار به مرور زمان می‌تواند به ماشین ظرفشویی شما آسیب وارد کند. برای خرید ژل ماشین ظرفشویی میتوانید از طریق سایت دورو کالا اقدام کنید.

مزایای ژل شست و شو برای ماشین ظرفشویی:

 • ژل‌ها به صورت قرص نیز در دسترس هستند.
 • ژل‌ها قابلیت پاک کنندگی فراوانی دارند.
 • ژل‌ها روی ظروف سایش ایجاد نمی‌کند.

بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی خارجی و ایرانی

بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی، شوینده‌ای است که همه ذرات غذا و چربی را از روی ظروف پاک کند و خاصیت لکه بری فوق‌العاده داشته باشد. شوینده خوب، شوینده‌ای است که علاوه بر اینکه ظروف را به خوبی تمیز کند، به ماشین ظرفشویی شما نیز صدمه نزد. در مطلبی دیگر به معرفی بهترین قرص ماشین ظرفشویی پرداخته ایم.
در زیر به لیستی از انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی که محبوبیت زیادی دارد خواهیم پرداخت:

بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی خارجی

در زیر، به معرفی برخی از بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی از نوع خارجی خواهیم پرداخت:

✅ نام شوینده خارجی ✅ توضیحات
✔️ قرص شوینده Finish Quantumبی‌شک، یکی از بهترین شوینده‌های خارجی ماشین ظرفشویی در بازار است که بار‌ها امتحان خود را پس داده است. این قرص شوینده به دلیل داشتن فرمولاسیون قوی و منحصر به فردی که دارد ظرف‌ها را کاملاً تمیز کرده و براق می‌کند. از جمله دلایل محبوبیت قرص شوینده Finish Quantum، پاک کردن سخت‌ترین لکه‌هاست. یا توجه به قیمت قرص فینیش کوانتوم 72 عددی میتواند گزینه مناسبی برای ماشن ظرفشویی شما باشد.
✔️ قرص ماشین ظرفشویی Fairy Platinumبه دلیل چندکاره بودن، می‌تواند سر سخت‌ترین لکه‌های موجود روی ظروف را از بین ببرد و ظروف را به صورت کملا تمیز به شما تحویل دهد. از بهترین ویژگی‌های این قرص  نگه داری درست از ظروف موقع شست و شو است به همین دلیل هیچ خشی روی ظروف ایجاد نمی‌شود و برای ظروف کریستالی یا شیشه‌ای بهترین گزینه برای انتخاب است. هزینه قرص ماشین ظرفشویی Fairy Platinum نسبت به مدل‌های موجود در بازار بالاتر است اما ارزش هزینه کردن را دارد.  قرص ماشین ظرفشویی فیری مدل پلاتینیوم 90 عددی یکی از بهترین هاست.
✔️ ژل ماشین ظرفشویی Finish All In Oneیک شوینده خارجی به شمار می‌رود، از خش افتادن روی ظروف در حین شست و شو در ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند و خاصیت چربی زدایی بسیار قوی دارد. اگر هزینه شوینده‌ای که پرداخت می‌کنید برایتان اهمیت دارد، این ژل ظرفشویی هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد.
✔️ ژل ماشین ظرفشویی Pril Free Goldژل ماشین ظرفشویی Pril Free Gold، یک برند آلمانی به شمار می‌رود و با و رایحه لیمو و پرتغال در دسترس است. تشکیل رسوبات آهکی در دراز مدت باعث آسیب دیدگی ماشین ظرفشویی شما می‌شود و ژل ماشین ظرفشویی Pril Free Gold از تشکیل شدن این رسوبات جلوگیری می‌کند.
✔️ ژل ماشین ظرفشویی Ludwik All In One ژل ماشین ظرفشویی Ludwik All In One منجر به درخشندگی ظروف شده و آن‌ها را درخشان می‌کند و یکی از بهترین شوینده‌های ماشین ظرفشویی خارجی به شمار می‌رود.

بهترین شوینده ماشین ظرفشویی ایرانی

در زیر، به معرفی برخی از بهترین شوینده ماشین ظرفشویی از نوع ایرانی خواهیم پرداخت:

✅ نام شوینده ایرانی ✅ توضیحات
✔️ قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس قرص ماشین ظرفشوی هوم پلاس، از بهترین انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی ایرانی خوب به شمار می‌رود. هوم پلاس به صورت پودر، ژل و مایع در دسترس هستند و به صورت 24 عدد در یک بسته‌بندی به فروش می‌رسند. علت محبوبیت قرص ماشین ظرفشویی هوم پلاس، لکه بری قوی و چربی زدایی آن است به گونه‌ای که بعد از اتمام شست و شوی ظروف، هیچ آثاری از باقی مانده غذا روی ظرف‌ها باقی نمی‌ماند.
✔️ ژل ماشین ظرفشویی ناتار از انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی ایرانی که امتحان خود را پس داده است، می‌توان به ژل ماشین ظرفشویی ناتار اشاره کرد که به دلیل داشتن آنزیم‌های پاک‌کننده موجود در ساختار آن، ظروف شما را بسیار تمیز خواهد کرد. ژل شست و شوی تاتار در دو رایحه لیمو و پرتغال در دسترس است و بوی مطبوعی را به ظروف شما می‌بخشد. این ژل شست و شو از کدر شدن ظروف شیشه‌ای که در ماشین ظرفشویی می‌گذارید جلوگیری می‌کند.
✔️ ژل ماشین ظرفشویی پوش مدل All in One ژل ماشین ظرفشویی پوش، یکی دیگر از بهترین شوینده ماشین ظرفشویی به شمار می‌رود و از کدر شدن ظروف کریستالی و شیشه‌ای جلوگیری می‌کند. هزینه ژل ماشین ظرفشویی پوش نیز مقرون به صرفه است.
✔️ قرص ماشین ظرفشویی نت پلاس قرص ماشین ظرفشویی نت پلاس مدل N1، به صورت قرص در دسترس است. امکان ندارد از کسی بپرسید چه شوینده‌ ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است و نام قرص ماشین ظرفشویی نت پلاس را نشوید. این برند ایرانی به دلیل قابلیت تمیزکنندگی فوق‌العاده‌ای که دارد ظروف را به صورت عالی تمیز می‌کند و یکی از محبوب‌ترین برند‌های ایرانی است.

 

نتیجه گیری

در بالا سعی بر آن شد تا جواب سؤال اینکه چه شوینده‌ ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است را پیدا کنیم. پیش از هر چیزی توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما باید با شوینده‌ای که برای ظروف استفاده می‌کنید سازگاری داشته باشد.
به طور کلی قرص‌های ماشین ظرفشویی بسیار در فروشگاه‌ها فراوان‌اند و همیشه در دسترس‌اند. از طرفی افرادی که هزینه شوینده برایشان مهم است، از پودر‌ها استفاده می‌کنند که قیمت پایینی دارند و برخی دیگر از انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی دیگر مانند ژل‌ها استفاده می‌کنند. بهتر است برای مواقعی که ظروف شما زیاد است از قرص ماشین ظرفشویی و برای مواقعی که ظروف شما کمتر است از ژل یا پودر استفاده کنید. حال به نظر شما برای ماشین ظرفشویی قرص بهتره یا پودر ؟

انتخاب شوینده ماشین ظرفشویی به همان اندازه‌ای که به برند ماشین ظرفشویی خود اهمیت می‌دهید، مهم است. در بالا سعی کردیم ضمن معرفی انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی، به بهترین برند‌های ایرانی و خارجی آن نیز بپردازیم و ویژگی‌های آن‌ها را نیز با هم بررسی کنیم. امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان مؤثر واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.